• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6s ve Galaxy S6 Edge Karşı Karşıya! Hangisi Daha Dayanıklı?

iPhone 6s ve Galaxy S6 Edge Karşı Karşıya! Hangisi Daha Dayanıklı?

0
0
0
0
0
iPhone 6s ve Galaxy S6 Edge Karşı Karşıya! Hangisi Daha Dayanıklı?
Apple'ın yakın bir zaman önce sipariş olarak satışa sunmaya başladığı iPhone 6s'le Samsung'un modellerinden olan Galaxy S6 Edge, dayanıklılık testinde karşı karşıya geldi.
Apple’ın yeni iPhone’u 6s, dünya genelinde 9 Ekim, Türkiye’de ise 16 Ekim tarihinden itibaren satışa sunulacak. (dün de fiyatları belli olmuştu) Apple’ın 7000 serisi alüminyum kullanarak daha da sağlamlaştırdığı ve bir önceki modelde olduğu gibi bükülme sorunlarını ortadan kaldırmak istediği iPhone 6s’in ne kadar sağlam olduğu, YouTube kanalı EverythingApplePro tarafından Galaxy S6 Edge’le kıyaslanarak test edildi.

Önce cihazların ekranları ve gövdelerinin arka kısmı bıçakla çizildi, hangisinde hasar oluşacağı kontrol edildi. Ufak tefek çizikler tabii ki oldu fakat cihazların kullanılmayacağı kadar hasar oluşmadı. Sonrasında ise yüksekliği bel yüksekliğinden arka kısımları yere doğru düşecek şekilde bırakılan cihazlardan S6 Edge, oldukça büyük hasar aldı. Aynı testte iPhone 6s’te bir sıkıntı oluşmadı. Fakat test sırası ekrana geldiğinde durum biraz değişti. Bu sefer iPhone 6s’in ekranı büyük hasar aldı, S6 Edge’te ise ufak tefek çizikler oluştu.

Sonrasında dikey şekilde ve biraz daha yüksekten bırakılarak dayanıklılığı test edilen, biraz sonrasında da üzerinden arabayla geçilen iki cihaz sonuç olarak kullanılamaz duruma geldi fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: iPhone 6s’in 7000 serisi alüminyumdan oluşan gövdesi gerçekten sağlam. Fakat hala ekranların biraz daha sert darbelere dayanıklı olması için çalışılması gerekiyor. 

Aşağıdaki videoyu izleyerek testten hangi cihazın daha dayanıklı çıktığına siz karar verin.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0