iPhone'lar İçin VR Kamera Adaptörü Hazır!

0
0
0
0
0
SHOT isimli bu aksesuar, iPhone'lara çok özel bir yetenek kazandırmayı amaçlıyor! iPhone kullanıcılarının kolayca sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturup bunu sosyal platformlarda paylaşabilmesini sağlıyor.
Bu aralar Google gibi teknoloji devlerinden küçük işletmelere kadar herkes VR (Sanal Gerçeklik) pastasından bir parça kapmak istiyor. Sanal gerçekliği sosyal platforma taşımak isteyen SHOT isimli ürün de bunun son örneği olarak karşımıza çıkmış durumda. İspanya'da bir grup arkadaş tarafından Kickstarter projesi olarak başlatılan ürün, iPhone kullanıcılarının kolayca sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturup bunu sosyal platformlarda paylaşabilmesini sağlıyor.Firma, iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarının 235 derecelik video ve 360 derecelik fotoğraf çekmesini sağlayacak bir kamera adaptörü tasarlamış durumda. SHOT isimli adaptörün iki balıkgözü lens ile birlikte sanal gerçeklik için gerekli olan ultra geniş alan etkisini gerçekleştirmesinin mümkün olduğu söyleniyor.

VR dünyasının Instagram'ı olmayı amaçlayan projenin hedefi ise 100 bin dolarlık bağış miktarına ulaşabilmek. Eğer yeterli finansman sağlanabilirse, Nisan 2016'ya kadar ilk ürün sevkiyatının yapılması planlanıyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0