• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Hakkında Yeni İddialar Ortaya Çıktı

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Hakkında Yeni İddialar Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Apple şirketi, her yıl çıkarmış olduğu iPhone modelleriyle iddiasını sürdürüyor ve adından söz ettiriyor.
Apple şirketi, her yıl çıkarmış olduğu iPhone modelleriyle iddiasını sürdürüyor ve adından söz ettiriyor. Son olarak her ne kadar bazı olumsuz eleştiriler gelmesine rağmen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı satışa sunan Apple, bu telefonlarla dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşmış durumda.

Cupertinolu şirket, bu başarıyı bu yıl satışa sunacağı yeni iPhone modellerinde de sürdürmeyi planlıyor. Bu konu hakkında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hazırlıklarına başlamış durumda. 

The Tech Block isimli site, Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus da kullanılacak olan kameraların çalışmalarına başladığını belirtmiş olup, 2015 yılının Eylül ayında satışa sunulması beklenen telefonların şimdiye kadarki en büyük kamera geliştirmeleriyle birlikte geleceğini ifade etti.Çinli United News sitesinin haberine göre iPhone 6 ve iPhone 6 Plus da iki adet lens sistemi yer alacak. The Tech Block sitesinin de daha öncede bu yönde açıklama yapması gelen haberlerin doğru olma ihtimalini arttırmakta. Yani iPhone modellerinde kullanılacak olan sensörlerin daha çok ışık alıp, daha kaliteli görüntüler elde etmesi bekleniyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus da yer verilen F/2.2 diyafram değeri yerine yeni iPhone modellerinde F/2.0 veya F/1.8 diyafram değeri kullanılması beklenen ihtimaller arasında.


 

 Baskıya Duyarlı Ekran Teknolojisi

Apple’ın ayrıca kamera dışında yeni iPhone modellerinde yeni bir ekran teknoloji kullanılacağı da belirtiliyor. İlk olarak Apple Watch’ta kullanılan basınç kuvvetini algılayan dokunmatik teknolojisinin yeni iPhone’lar da yer alacağı dile getiriliyor. Yeni iPhone’lar ekrana hafifçe dokunmanız ile güçlü bir şekilde bastırmanız arasındaki farkı algılayabilecek. Ayrıca bunların iddia niteliğinde olduğunuda belirtmekte fayda var.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0