• Anasayfa
  • Mobil
  • En İnce, En Büyük, En Hızlı! İşte iPhone 7 Hakkındaki Söylentiler!

En İnce, En Büyük, En Hızlı! İşte iPhone 7 Hakkındaki Söylentiler!

0
0
0
0
0
Apple henüz birkaç ay önce yeni telefonlarını tanıtmış durumda. Ancak şimdiden iPhone 7 hakkındaki söyletiler artmaya başladı.
Malumunuz, Apple'ın yeni telefonları iPhone 6S ve 6S Plus, mobil cihaz piyasasına yeni yeni adımını atmış durumda. Telefonlar tanıtılalı sadece birkaç ay oldu. Ancak bu durum, Apple cephesi için hız kesmek, boşlamak anlamı taşımıyor.

Şirkete yakınlığı ile bilinen pek çok kaynak, Apple'ın şimdiden yeni nesil telefonu olacak olan iPhone 7 konusunda çalışmalara başladığını bildirmekte (zaten adamlar dünyanın en sağlam şirketlerinden biri. 50 sene sonrasının bile planı hazırdır onlarda). Hatta bu kaynaklara göre telefon hakkında şimdiden bazı küçük detaylar ortaya çıkmış durumda (ve öyle pek de kuru gürültü bir yerden değil kaynak).Apple analistlerinden aynı zamanda gözlemcilerinden olan Ming-Chi Kuo'ya göre, iPhone 7 Plus, şimdiye kadar üretilen iPhone'lar içinde en büyük model olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca telefonun yazılımındaki geliştirmeler, onu bir önceki versiyonu olacak olan iPhone 7'den ciddi şekilde ayıracak. Tabii söylentilerin Kuo cephesinden gelmesi büyük önem taşımakta. Zira kendisi pek de sıradan bir analist değil (sektörün ''king''lerinden).

Gerçi bu durum pek de süpriz uyandıran birşey değil. Yani şimdi hepimiz teknolojiyle iç içe yaşayan adamlarız. Zaten beklentimiz bu şekilde. Tabi Apple'ın nasıl bir yazılımsal ve donanımsal geliştirme yapacağı konusu hala muamma. Ancak yine Kuo'ya göre Apple, çoktan 3GB RAM kullanma konusunda kararını vermiş durumda ve yeni iPhone'lar ile yeni çipsetler de karşımıza çıkacak. Ki bu çipsetler A10 olacak.Tabii telefonda tasarımsal olarak da ciddi değişiklikler beklenmekte. Analistlere göre iPhone 7, serinin en ince telefonu olarak karşımıza çıkabilir. Şu an için konuşulan incelik 6mm! (iPhone 6s Plus'ınki 7.3mm)

Yeni nesil olacak iPhone'ların 2016'nın Eylül ayında gelmesine de şimdiden kesin gözüyle bakılıyor. Bunun sebebi ise Apple'ın bu durumu istikrar için bir nevi alışkanlık haline getirmek istemesi (yani her sene aynı ayda telefon çıkarmak hem şirket açısından hem de kullanıcılar açısından bir istikrar başarısı olarak görülmekte). Son olarak söylentiler arasında en ilginci ise, 7 serisine ek olarak, 4-inç ekrana sahip bir iPhone 7 modelinin gelebileceği. iPhone 5 serisinden sonra sektörün yeni popülaritesi olan büyük ekranlı telefon çılgınlığına katılan Apple, istediği satış rakamlarını elde etse de küçük ekranlı iPhone severlerden olumsuz yorumlar almıştı. 

Sanıyoruz bu sebeple Apple, tekrardan o kitleye hitap ederek gönüllerini fethetmek için bir girişimde bulunacak. 4-inç ile gelecek olan iPhone'un plastik bir gövdeye ve bir seviye daha düşük özelliklere sahip olabileceği de konuşulmakta (A9 işlemci vs). Yani anlayacağınız, Android telefon üreticilerinin yaptığı yüksek seviye telefonların düşük versiyonlularını yapma işine Apple da dahil oluyor. Bu sayede şirketin satış rakamlarında ciddi derecede bir artış olması da beklenmekte.Evet, şu an için yeni iPhone'lar hakkında mobil cihaz sektöründe konuşulan şeyler bu şekilde. Tabii şöyle bir durumda söz konusu; iyi bir teknoloji takipçisi iseniz, bu bahsettiğimiz şeylerin sanıyoruz hiçbiri sizi şaşırtmayacaktır. Zira yeni iPhone için zaten bizim Apple cephesinden beklediğimiz şeylerin çoğu bu şekilde.

Bakalım. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Softpedia
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0