• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7, Anten Çizgileri Olmadan ve Su Geçirmez Sertifikayla Birlikte Gelecek!

iPhone 7, Anten Çizgileri Olmadan ve Su Geçirmez Sertifikayla Birlikte Gelecek!

1
0
0
0
0
iPhone 7’de önceki iPhone serilerinde olduğu gibi anten çizgileri olmayacak ve cihaz, bu sefer su geçirmez sertifikayla gelecek.
iPhone kullanıcılarının telefonlarıyla ilgili bu zamana kadarki büyük şikayeti, cihazın arka kısmında yer alan anten şeritleriydi. (göz zevkine hitap etmemesinden dolayı) Şirketin bununla ilgili bir patent alma durumunun varlığından bahsediliyordu, sanıyoruz ki bu durum gerçekleşmiş ve iPhone 7’nin arka kısmında anten şeritleri olmayacak. Aslında bu şeritler komple kaldırılmayacak, yalnızca görünmez hale getirilecek. Bunun için de şirketin çizgileri görünmez hale getirmek için ‘yeni bileşik materyaller’ kullanacak ve bu yapı Catcher Technology tarafından üretilecek. Yeni bileşik materyaller, cihazın etrafındaki yapının %30-35’lik kısmını oluşturacak.

Bir diğer gelişme ise cihazın su geçirmez sertifikaya sahip olacağı yönünde. Çin’den gelen bilgilere göre iPhone 7, IP65 ya da 68 sertifikaya sahip olacak. iPhone 6s’le ilgili yaptığımız inceleme videosunda cihazın suya ne kadar dayanıklı olduğundan söz etmiştik. Apple bu sefer belgelerle karşımıza çıkacak ve ‘iPhone 7 su geçirmeyecek’ diyecek.Bu bilgilerin resmi olmadığının altını çizmekte fayda var. Fakat kaynakların Çin’den gelmesi ve Apple’ın cihazlarının burada üretiliyor olması, iddiaların gerçekliğini biraz olsun destekliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0