• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7 Çift Lensli Kamera İle Gelebilir: Hedef DSLR Kalitesi!

iPhone 7 Çift Lensli Kamera İle Gelebilir: Hedef DSLR Kalitesi!

0
0
0
0
0
Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 hakkında ortaya atılan iddialar detaylanıyor. Tedarikçilerden sızan son bilgiler, yeni cihazda çift lensli kamera bulunacağı yönünde. Apple bu hamle ile akıllı telefonda DSLR kalitesinde fotoğraf dönemini başlatabilir.
Her yıl Ocak ayından sonra, yeni iPhone modeli ile ilgili dedikodular duymaya artık hepimiz alıştık. Özellikle Şubat ve Mart ayı içerisinde ortaya çıkan sızıntılar, telefonun tanıtılacağı Eylül ayına kadar katlanarak devam ediyor. Bu yıl biraz erken başlayan iPhone 7 dedikoduları önümüzdeki günleri epey meşgul edecek gibi. Apple'ın iPhone 7'de ses getirecek yenilikler peşinde koştuğu bilinen bir gerçek. Çünkü şirket üzerinde hem yatırımcılar, hem de kullanıcılar tarafından dile getirilen "yeterince yenilik sağlanmadığı" baskısı bulunuyor. İşte bu baskıyı kırmak isteyen Apple’ın, gelecek modelinde sadece donanım iyileştirmeleri ve tasarım değişikliği ile yetinmeyeceğini düşünebiliriz.

 Apple'a Yenlik Baskısı Sonuç Veriyor Mu?

Bu kadar uzun bir girişe ne gerek vardı?”  derseniz hemen açıklayayım. Çünkü, erken de olsa ortaya çıkan dedikodular Apple’ın yeni telefonunda bir devrim peşinde koştuğunu gösteriyor. Digitimes’ın Cirrus Logic and Analog Devices firmasına (Apple’ın çip üreticisi) dayandırdığı son iddialar, daha önce de dile getirilen yeni iPhone’da çift lensli bir kameraya yer verileceği yönünde. Kameranın çift lens olması yüzeysel bir değişiklik gibi görünebilir. Ancak sözü edilen teknoloji LinX olunca durum biraz farklılaşıyor.

 Çift Lensli Sistem Ne Sağlayacak?

LinX’in çift lensli sistemi, küçük boyutlu fotoğraflarda tek lensli sistemlere göre etkileyici bir performans artışı sunuyor. Özetle, ortalama çözünürlüklere sahip akıllı telefonlarda DSLR kalitesine yakın netlikte ve parlaklıkta fotoğraflar üretebiliyor. (Yukarıdaki görsele göz atabilirsiniz) Ayrıca, gece çekimlerinde de daha az gren (karelenme) ile daha net fotoğraflar sağlıyor.  “O zaman kimse DSLR almaz ki?” demeyin, çünkü baskı ve farklı amaçlar için büyük boyutlu fotoğraflar üretmek, farklı lensler ile yaratıcı çalışmalar yapmak hala DSLR makinaların işi…

 Yenilik Zamanı Geldi!

Apple’ın LinX tabalı çift lensli sisteme geçeceği söylentileri gerçek olur mu şu an için bilmiyoruz ancak olursa yıllardır beklenen o “büyük yenilik” sağlanabilir. Çünkü artık akıllı telefonların fotoğraf kalitesinde bir üst seviyeye geçme zamanı geldi. Bakalım Apple bu alanda yeni bir devrimin kapısını aralayacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0