• Anasayfa
  • Mobil
  • Herkes Eylül'ü Bekliyor ama iPhone 7 Bu Yıl Çıkmayabilir!

Herkes Eylül'ü Bekliyor ama iPhone 7 Bu Yıl Çıkmayabilir!

0
0
0
0
0
Apple'ın yıllardır her Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıttığı artık bilinen bir durum. Bu Eylül'de gelmesi beklenen iPhone 7 için son haberler ise oldukça şaşırtıcı.
Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7 bu yıl gelmeyebilir. Venture Beat sitesinin haberine göre, Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli küçük değişikliklere sahip olacağı için Apple tarafından "iPhone 7" olarak adlandırılmaması ihtimaller dahilinde. Aslında bu haberi, yine bugün yayına aldığımız “iPhone 10. Yılında Yeniden Doğacak: Yıllardır Hayali Kurulan Devrimsel iPhone Geliyor!” başlıklı haber ile bir arada değerlendirmek gerekiyor.

 iPhone 7 Yerine Ne Gelecek?

Fazla kafa karıştırmadan anlatacak olursak, Eylül ayında yeni bir iPhone modeli gelecek ancak bu model tıpkı önceki serilerde olduğu gibi  iPhone 4 - 4s,  5 - 5s ve 6 - 6s arasındaki kadar bir fark ile gelecek. Yani yeni bir seriye geçmek için yeterli bir farklılık içermeyecek. Tasarım büyük ölçüde değişmeyecek. Bu durumda tüketicilerden gelecek “iPhone 7 dediniz ama bu bildiğin iPhone 6/6s dostum” eleştirilerinin önüne geçmek isteyen Apple, Eylül’deki yeni modeline iPhone 7 ismini vermeyebilir.

 Ne Güzel Gidiyordu, Neden Ortalık Böyle Karıştı?

Peki ne oldu da her yıl güzel güzel devam eden seri bu yıl bozuldu. Aslında bunun birkaç nedeni var. Apple’ın devrimsel ve büyük yenilikleri 10. yıla saklamak istemesi bunlardan biri olabilir. Bir diğeri ise OLED ekranların ancak 2017’ye yetişmesi.  Bunların yanına tamamen cam tasarım, ana ekran tuşsuz tasarım gibi detayları eklerseniz Apple tüm geliştirmeler için fazladan 1 yıla daha ihtiyaç duymuş olabilir. Yukarıda paylaştığım yazımda da söylediğim gibi, eğer büyük bir nedeniniz yoksa ve iPhone’suzluktan ölmüyorsanız Eylül’de gelecek modeli es geçip 2017’ye gözünüzü dikebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0