• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7'de Kulaklık Girişi Bulunmayacağı Kesinleşti!

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Bulunmayacağı Kesinleşti!

0
0
0
0
0
Daha önce söylenti olarak dolaşan iPhone 7'de kulaklık girişi olmayacağı durumu iOS 9 kodlarında çıkan detayla kesinleşti.
Apple'ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ı tanıtmasının ardından ve üzerinden geçen zaman neticesinde yeni telefon almayı düşünen (özellikle tercihini iPhone şeklinde yapacak) kesimde "Acaba iPhone 7'yi beklesem mi?" düşüncesi başladı. Şimdiye kadar birçok söylenti ile şekillenen yeni nesil iPhone için en fazla dillendirilen detay ise bu telefonda kulaklık girişinin olmama noktasında birleşmişti.

Şimdi ise iOS 9'da bulunan birkaç kod detayıyla iPhone 7'de  Li-Fi konusunda bilgiler ortaya çıkmış, bunu da sizlere buradaki haberimizden aktarmıştık..Wi-Fi teknolojisine benzeyen, ancak ışık, optik kablosuz bağlantı ve infrared bağlantı teknolojilerini kullanarak 224 gigabit hızlarına varabilen oldukça hızlı bir bağlantı teknolojisi kullanacak olan iPhone 7'de bu özellik özellikle yüksek kaliteli müzik transferlerinde bluetooth yerine kullanılarak kayıpsız bir müzik keyfi sağlamayı amaçlıyor olacak. Bunun yanı sıra iOS 9.3 beta kodlamalarında "Headphones.have.%sinput.NO" şeklinde bir kodun da görülmüş olması artık iPhone 7'de Li-Fi teknolojisini kullanacak ve kulaklık girişi bulunmayan bir iPhone 7 bulunacağı kesinleşmiş oldu.

Yani eğer radarınızda iPhone 7 var ve almayı düşünüyorsanız her yerde bulabileceğiniz çeşitli özelliklere sahip 3.5mm jack girişli kulaklıklar yerine lightning girişli ya da Li-Fi üzerinden aktarım yapabilecek kulaklıklar tercih etmeniz gerekebilir.

iPhone 7 hakkındaki diğer tüm detayları öğrenmek buradaki haberimize göz atabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0