• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7'de Kullanılacak 2 Önemli Özellik Ortaya Çıktı!

iPhone 7'de Kullanılacak 2 Önemli Özellik Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Apple'ın almış olduğu iki yeni patent ile iPhone 7'de kullanılması beklenen 2 yeni özellik de belli oldu.
Apple'ın bildiğiniz gibi tam sayı sürümlerinde büyük yenilikler yerine tasarımsal değişikliklere gittiğini biliyoruz. Ancak bu sefer ezber bozması beklenen iPhone 7'nin daha önceden ortaya çıkan ve söylentilerde dolaşan en önemli detayı bir kulaklık girişinin olmayacağı ve sadece Bluetooth kulaklıklar veya lightning bağlantısı bulunan kulaklıklar ile kullanılabileceği söyleniyordu.

Şimdi ise ortaya çıkan patent görsellerine göre Apple bunu özellikle bluetooth kulaklık olarak kullanacağa benziyor. Aşağıda görebileceğiniz patente göre Apple 3.5mm jack girişine sahip olan bir iPhone yerine bluetooth teknolojisine sahip Apple kulaklıklar üretecek.Ancak bu patentte şöyle bir farklılık var. Düz bir şekilde bluetooth ile bağlantı yerine hem kablolu hem kablosuz olarak bağlanabilen kulaklıklarda kablolu bağlantının amacı ise telefon ile kulaklık arasındaki bağlantının kablo ile daha doğru yapılması şeklinde düşünülmüş. Bluetooth bağlantısında yaşanabilecek gecikmelerin vb sorunların böylece üstesinden gelecek olan bu kulakluk dizaynı, eğer daha önceki söylentilerdeki gibi kulaklık girişi olmayan iPhone 7 gibi bir tasarım olacaksa tahminimce bu bağlantı lightning portu üzerinden kurulacaktır. Ancak patente baktığımızda kulaklık girişinin kulllanıldığı görülüyor. Yani iPhone 7'de kulaklık girişinin olacağını söyleyebiliriz.Ayrıca yukarıda görebileceğiniz patente göre ise Apple'ın iPhone 7'sinde periskop mantığı ile çalışan bir kamera sistemi olacağa benziyor. Bu sisteme göre kameraya gelen ışık ayna yardımıyla alt kısımda bulunan ikinci bir lense aktarılarak optik zoom yapılabilmesini sağlayacak. Böylelikle herhangi bir kamera çıkıntısı olmadan 3x optik zoom özelliği kazanacak olan iPhone 7, kamera noktasında önemli bir artıya daha sahip olacağa benziyor.

Tabii bunlar patent aşamasın da olduğu için net olarak iPhone 7'de kullanılacak şeklinde bir söylem de yanlış olabilir. Fakat öncesinden test edilip uygulandığı için patent almak istemiş olabilecek olan Apple'ın iPhone 7'de bu teknolojileri kullanma ihtimali de var.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0