Siyah iPhone İsteyenlere Müjde: iPhone 7'de Uzay Siyahı Renk Seçeneği Olacak

0
0
0
0
0
Birçok Apple kullanıcısının isteği nihayet gerçekleşiyor. Yayınlanan rapora göre iPhone 7 Uzay Siyahı renk seçeneğiyle birlikte gelecek.
Apple'ın başlangıçta iPhone 5 cihazında Uzay Grisi rengini daha koyu tonda sunması cihazın hem arka hem de ön kısmının siyah olduğu algısını yaratırken Apple zaman ilerledikçe iPhone 6 cihazına kadar sürekli Uzay Girisi rengini açık tonlara getirdi ve son aşamada Uzay Girisi renkli iPhone 6 modelinde ön yüzü siyah olmasına rağmen arka yüzeyinde çok acık bir gri ton görülüyordu. Bu durum cihazın arka kısmının da koyu tonlarda olmasını isteyen iPhone kullanıcılarını rahatsız ediyordu.

Bu konudan şikayetçi olan iPhone kullanıcıları için nihayet sevindirici haber geldi. Macotakara tarafından yayınlanan raporla birlikte iPhone 7'de Uzay Siyahı renk seçeneğinin sunulacağı ortaya çıktı. Rapora göre Apple, daha önce Apple Watch'ta kullandığı Uzay Siyahı rengini iPhone 7 cihazına da taşıyarak koyu tonlarda bir tasarım sunacak.
 

Konuyla ilgili ortaya atılan başka bir iddia ise iPhone 7'nin Uzay Siyahı renk seçeneğiyle birlikte gelmeyeceği ancak Apple'ın Uzay Grisi rengini ilk başlardaki tonlarına döndüreceği yönünde. Açıkçası bu iddia bana çok da inandırıcı gelmiyor çünkü Uzay Girisi renginden dolayı iPhone 6 modelini tercih eden birçok kişi iPhone 7'de de aynı tonda renk seçeneğinin sunulmasını isteyecektir.

Öte yandan daha düşük bir olasılıkla iPhone 7'de Uzay Siyahı renginin "Koyu Uzay Grisi" olarak adlandıracağı da konuşuluyor. Kısacası rengin adı her ne olursa olsun bu yıl bizi tam anlamıyla siyah renkte bir iPhone modeli karşılayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0