• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

0
0
0
0
0
Apple'ın iPhone 7'de telefonu daha ince yapabilmek ve şarjda olduğu gibi kulaklık konusunda da tek firma olmak adına kaldıracağı kulaklık girişinin yer verilmesi için imza kampanyası başlatıldı.
Sizlere şimdiye kadar defalarca dile getirdiğimiz ve son olarak bugün buradan yayınladığımız haberle kesinleşmiş diyeceğimiz detaya göre Apple yeni çılgınlığı ile iPhone 7'de kulaklık girişi kullanmayacağı ortaya çıkmıştı. Bunun yerine lightning portunu kullanacak olan firma tüm dünya genelinde en kalitelisinden en ucuzuna kadar kullanılan tüm kulaklıkların klasik girişi olan 3.5mm'lik jackı yok sayacaktı.

Bu durum daha söylenti aşamasındayken bile tepkiler alan Apple'ın ciddi ciddi bu işi yapacağı ortaya çıkınca Apple severler tarafından imza kampanyası da başlatıldı. Şimdiden 200 bin oyu geçen kampanyada kullanıcılar iPhone 7'de 3.5mm kulaklık girişinin olmasını istiyorlar.Buradan katılabileceğiniz imza kampanyasında Apple'ın dikkate alıp almayacağı bilinmiyor. Ancak tahminime göre bu durumu anca iPhone 7S ya da iPhone 8'de dikkate alabilirler diye düşünüyorum. Çünkü üretim ve proje aşaması uzun süren bu cihazlar için eğer Apple iPhone 7'yi 3.5mm jack kullanılamayacak kadar inceltmiş ise bu imza 1 milyar da olsa işe yaramayacaktır. Çünkü onlarca mühendislik ve proje çalışmaları ile inceltilen telefon tekrar (en azından i7 içim) kalın hale getirilmeyecektir.

Fakat Apple'ın bu tarz ilginç adımlarını çok görüyoruz. İlk olarak Lightning ile klasik Micro USB portlarına kafa tutan Apple, incelik derdiyle MacBook'ta da sadece USB-C portu kullanmıştı. (Hadi bu başarılı bir çalışma çünkü ileride bu kullanılacak) Ancak bu her iki çalışmada da sadece kendi ürünlerini almaya iten Apple özellikle ülkemiz için oldukça pahalı fiyatlar belirlemesiyle çoğu kesim tarafından pahalı olmasıyla övünülen Apple markası "Müşterilerini kazıklıyor" düşünceleri artık bir hayli artmakta.

Son olarak her kişinin zevklerine göre bulabileceği kulaklık tercihi yerine kendinin ve birkaç markanın üreteceği Lightning girişli kulaklıklara yöneltecek Apple ilk dönemlerde ne kadar fiyat çıkartırsa o fiyatlara almaya mahkum edecek. Tabii daha sonra 3.5mm jackı lightning portuna dönüştürecek aparatlar da çıkacaktır ancak bu tarz ilginç "inceltme sevdası" sebebiyle Apple'a yapılan tepkiler de artmaya başladı. (Tabii satış konusu da artıyor o daha bir garip)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0