• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7 Fiyatları Sızdırıldı! Üç Farklı iPhone 7 Geliyor!

iPhone 7 Fiyatları Sızdırıldı! Üç Farklı iPhone 7 Modeli Geliyor!

5
2
2
0
0
Tanıtımına az bir süre kala Apple'ın yeni iPhone 7 ailesine dair önemli bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.
Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 7'nin gün yüzüne çıkmasına artık adım adım yaklaşıyoruz. Eylül ayında görücüye çıkacak telefonun tanıtım tarihi yaklaştıkça telefona dair olan söylentiler ve sızıntılar da giderek artmakta.

Bu söylenti ve sızıntılar çoğunlukla küçük çaplıydı diyebiliriz (telefonun render görselleri, kılıf görselleri, ya da donanımsal bir takım yenilikler vs). Ancak Çin yeni ortaya çıkan Çin merkezli bir sızıntı, sanıyoruz şimdiye kadar iPhone 7'ye dair ortaya çıkmış en önemli sızıntı; telefonun fiyatı.Üç Farklı iPhone 7 Modeli!

Çin kaynaklı siteye göre iPhone 7 ailesi üç farklı model ile karşımıza çıkacak. Bu modeller -doğal olarak- iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro. Fiyatlara gelecek olursak, sızıntı ile ortaya çıkan tablo şu şekilde;Üç modeli de baz aldığımızda yeni iPhone ailesi en düşük 800 dolar, en yüksek 1,350 dolar fiyat aralığında karşımıza çıkacak. Ülkemizde de genellikle üç katı olduğunu düşünürsek (ki zart vergisi, zurt vergisi diye 3 katını da geçiyor), iPhone 7 ailesinin en 'ucuz' gözüken üyesini, yani 32GB'lik iPhone 7'yi almak için ortalama 2,700 -2,800 lira civarında bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Tabi bir de şöyle bir durum var; Apple, iPhone fiyatlarında aslında pek de bir oynama yapmamış. Zira Çin para birimi baz alındığında  iPhone 6s ve 6s Plus'ın da ilk çıktığı fiyatlar aynıydı. Sadece üst seviye depolama alanı en fazla olan modellerde geçen seneye göre biraz daha artış gözlemlenmekte.

5
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
2
0
0