• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7 Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı!

iPhone 7 Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı!

0
0
0
0
0
Bazı iddialara göre iPhone 7'nin farklı modellerinin sahip olacağı özellikler, telefonun boyutu ve inceliği şimdiden belli.
Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7, akıllı telefon sektörünün takipçileri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Diğer telefon üreticilerine göre hiçbir bilgi sızdırmamak için elinden geleni ardına koymayan Apple, bu yeni iPhone modelinin özelliklerinin sızdırılmaması için büyük bir çaba sarfediyor. Ancak Apple'ın bu çabaları, akıllı telefon hakkındaki yeni iddiaların ortaya atılmasını engellemeye yetmiyor.

Tanıtımına 6-7 ay olan telefonun bazı özelliklerinden bahsedilen yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddianın içeriğine göre iPhone 7'nin kalınlığı, boyutu ve farklı modellerinin sahip olacağı özellikler biliniyor.

İddianın sahibi olan isim KGI Securities'in ekibinde bulunan Ming-Chi Kuo. Cihazların özelliklerini önceden tahmin eden ve analizleriyle tanınan Ming-Chi Kuo, iPhone 7'nin iPhone 6S ile neredeyse aynı boyutlara sahip olacağını iddia etti. Boyut konusunda değişen tek şey, iPhone 7'nin 1mm daha ince olacak olması. Kalınlık dışındaki tüm faktörlerin birebir aynı olacağı belirtildi. Eğer bu iddia doğruysa 7.1mm olan iPhone 6S'nin ardından 6.1mm olan bir iPhone 7 ile karşılacağız demektir. Bu büyük incelme oranında kulaklık girişinin çıkartılmış olması ve telefonun yeni Lightning girişine sahip olacak olması büyük rol oynuyor.Cihaz hakkındaki bir diğer iddia da iPhone 7'nin ismiyle ve modelleriyle alakalı. Son birkaç senedir "Plus" adı verilen büyük modelleriyle karşımıza çıkmaya devam eden iPhone, iPhone 7'de iki farklı Plus modeline sahip olacak. Bu cihazlardan birisinin iPhone Pro olarak isimlendirileceği iddia ediliyor. iPhone Pro, diğer modellerden farklı olarak çift lense sahip olacak.Bu iddiaların hiçbir dayanağının olmadığını ve sadece Ming-Chi Kuo isimli analistten geldiğini unutmamak gerek. İlerleyen günlerde yeni iPhone'un hangi özelliklere ve nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda daha kaliteli bilgilere ulaşabileceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0