• Anasayfa
  • Mobil
  • Ne Öldürdü Ne Güldürdü: iPhone 7 İşlemcisinin Hızı Belli Oldu!

Ne Öldürdü Ne Güldürdü: iPhone 7 İşlemcisinin Hızı Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7'nin işlemcisi şimdiden benchmark testine girdi. İşlemcinin hızına yönelik sonuçlara birlikte göz atalım...
Apple’ın Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni telefonu iPhone 7’nin tasarımı ve özellikleri uzun süredir konuşulurken son sızıntı hiç beklenmedik bir yerden geldi.     Hollanda merkezli techtastic.nl sitesinin yayınladığı benchmark sonuçlarında yeni cihazda yer alması beklenen A10 işlemcisinin performansı ortaya çıktı.

 iPad Pro'dan Biraz Hızlı

Mevcut iPhone 6s serisinde kullanılan A9 işlemcilere göre yüzde 18 daha hızlı olduğu görülen A10 işlemci, iPad Pro’da kullanılan A9x işlemciye yakın bir performans sunuyor. Yeni çipin A9x’ten biraz daha hızlı olduğu görülüyor. Test sonuçlarını doğru kabul edersek iPhone 7 işlemcisi için “ne öldürdü ne güldürdü” diyebiliriz. Çünkü yüzde 18’lik hız artışı yok sayılamayacak kadar iyi ancak önceki nesillerdeki değişime bakıldığında sevindirecek kadar da iyi değil.

 Önceki Neslillerde Durum Ne?

iPhone 6 ve iPhone 6s arasındaki geçişe baktığımızda A8 işlemciden A9’a terfi edildiğini görüyoruz. Bu iki işlemci arasındaki performans farkı yüzde 43 oranında. Yani, iki nesil arasında neredeyse yüzde 50’lik bir hız artışı dikkat çekiyor. Önceki nesilde durum böyle olunca yüzde 18’lik artışa sevinmek pek mümkün görünmüyor. Tabii ki tüm bu rakamların techtastic.nl sitesinin gerçekleştirdiği tek çekirdek Geekbench - 3 testine göre olduğunu da hatırlatalım. Bakalım iPhone 7çıktığında gerçek hayat kullanım testleri nasıl sonuç verecek?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0