• Anasayfa
  • Mobil
  • BlackBerry Gibi Kızaklı Yapıda ve Klavyeli iPhone 7 Konsepti!

BlackBerry Gibi Kızaklı Yapıda ve Klavyeli iPhone 7 Konsepti!

0
0
0
0
0
Curved Labs. isimli tasarım firması tarafından yayınlanan iPhone 7 konsepti BlackBerry gibi kızaklı yapısından çıkan klavyesiyle dikkat çekiyor.
Apple firmasının iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerini çıkarmasıyla beraber hemen beklentiler ve tahminler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a yöneldi. iPhone 5C çıktığından beri her sene çıkıyor denilen C model cihazı yine iPhone 7 ile beraber bekleniliyor olsa da Curved Labs. isimli tasarım firmasının yayınladığı iPhone 7 konsepti teknoloji gündemine bomba gibi düştü.

Aklınıza bir tasarım neden bomba gibi düşer ki sorusu gelmişse hemen belirtelim. Çünkü Curved Labs'ın yapmış olduğu tasarımda BlackBerry cihazlardan görmeye alışkın olduğumuz kızaklı bir yapıyla çıkan klavye bulunuyor.Tasarım hatlarını iPhone 6 ve iPhone 6S ile oldukça benzer tutan firma, ana ekran tuşunun bulunduğu yerden çekilerek ortaya çıkartılabilecek bir klavye yapısı da ekleyerek oldukça ilginç ve bir o kadar da mantıklı bir konsept ortaya koymuş. Hatta tasarımında yazılımsal bir destek de sunan Curved Labs, klavyenin ilk sırasını dışarı çıkardığınızda diğer iki sıra ekranda duruyor, yani ekran ile ortaklaşa hareket ediyor.Tıpkı bir BlackBerry Priv mantığına sahip olan cihaz, bu telefondan farklı olarak kızağı cihazın arkasından değil, direkt olarak içinden çıkmasıyla dikkat çekiyor. Ancak bu durumun gerçekleşmesi iç tasarımında zaten hınca hınç dolu bir şekilde olan iPhone'un zorunlu olarak daha kalın bir yapıda olmasını sağlayacaktır. iPhone 6K adıyla yayınladığı bu konseptte Plus gibi büyük erkan dahil edilmemiş. Edilse zaten büyük ekrana sahip olan bir cihazdan klavye çıkmasıyla oldukça büyük hal alacağını düşünmüş olduklarını düşünüyorum.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0