• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7’nin Arka Kamerası ve Tasarımıyla İlgili Ciddi İddialar!

iPhone 7’nin Arka Kamerası ve Tasarımıyla İlgili Ciddi İddialar!

0
0
0
0
0
Son günlerde iPhone 5se’ye odaklanmışken Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7’yle ilgili çok önemli bilgiler geldi.
iPhone 7’nin geçtiğimiz yıl tanıtılan modele göre büyük bir revizyona ve değişime uğraması bekleniyor. Digitimes’dan gelen raporlar, Apple’ın iPhone 7’de çift lensli arka kamera üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor. 

iPhone 7’nin, Apple’ın geçtiğimiz yıl satın aldığı küçük fotoğraf odaklı firmalardan Linx’in teknolojisine sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın çift objektifli arka kamerasında, fotoğrafın çekildikten sonra optik zoom ve tekrar odaklanma gibi bir dizi özelliklere sahip olacağı söyleniyor. Bunun dışında iPhone 7’nin daha önce duyurulan modellere göre ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebileceği de gelen söylentiler arasında.

Bu söylemlerin birer ‘tahmin’ olduğunu ve gerçekleşmeme durumlarının olabileceğini unutmamak gerekiyor. Fakat dünyanın en saygı göre analistlerinden olan Ming-Chi Kuo, Digitimes’ı kısmen de olsa destekler nitelikte bazı söylemlerde bulundu. Analiste göre Apple, normal ve daha pahalı (çift objektifli) kamera versiyonlarına sahip iki iPhone modeli duyurabilir. Bir diğer rapor ise Apple’a yakın kaynaklardan olan MacRumors’tan geldi. Sitenin aşağıda paylaşmış olduğu fotoğraf, iPhone 7’nin arka kısmındaki anten bantlarının kaldırıldığını ve kameranın kambur çıkıntısının daha ince (hatta neredeyse yüzeyle aynı hizada) olduğunu gösteriyor. Bu arada anten bantları tabii ki komple kaldırılmayacak, fakat bu sefer cihazın üst ve alt kısımlarında ve yalnızca kenarlarında bulunacağı için, kullanıcılar o sinir bozucu görüntüyle artık karşılaşmayacaklar.Gelme ihtimali yüksek bu yenilikleri bir araya topladığımızda, önceki modellere oranla iPhone 7’nin daha kompakt bir yapıya sahip olacağını söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0