• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 7'nin Sahip Olacağı Birkaç Özellik Kesinleşti!

iPhone 7'nin Sahip Olacağı Birkaç Özellik Kesinleşti!

0
0
0
0
0
iPhone 7'nin su geçirmez olacağı, ses geçirmez kulaklık teknolojisine sahip olacağı, kulaklık girişinin şarj girişiyle birleştirileceği ve kablosuz şekilde şarj edilebileceği gibi özellikleri kesinleşti.
iPhone 7'nin tanıtılması, her sene olduğu gibi bu sene de Eylül ayında yapılan lansmanda gerçekleşecek, yani akıllı telefonun piyasaya sürülmesine hala aylar var. Şimdilik akıllı telefon hakkında hiçbir bilgi paylaşılmamasına rağmen Apple'ın yeni aldığı patentler ve sektörde birlikte iş yaptığı şirketler, iPhone 7'nin sahip olacağı özellikler adına bizlere birkaç ipucu veriyor. "Fast Company" adındaki bir internet sitesi, Apple'ın yeni amiral gemisi olacak iPhone 7'nin hakkında bazı bilgiler verdi. Bu bilgileri kesin bir dille ziyaretçilerine sunan site, beklediğimiz ve önceden patentler sayesinde tahmin ettiğimiz birkaç özelliğin kesinliğe kavuşmasını sağladı.iPhone 7'nin sahip olacağı bu özellikleri ayrı raporlar şeklinde sunan Fast Company, yayınladığı ilk raporunda iPhone 7'nin kulaklıklık girişinin kaldırılacağından söz etti. Kulaklıklar Lightning port üzerinden kullanılacaklar ve böylece telefonda kulaklık girişine gerek kalmayacak. Gerek kalmamasıyla birlikte telefondan kulaklık girişini kaldırabilecek olan Apple, iPhone 7'nin daha ince olmasını sağlayacak. Aynı zamanda iPhone'larda kullanılacak olan kulaklıkların dış ortamdaki sesleri kesme özelliğine de sahip olacağını belirten Fast Company, Apple'ın bu teknolojiyi İngiliz ses teknolojileri şirketi Wolfson Microelectronics'ten aldığını da ekledi. Yeni kulaklık girişi ve dış ortamdaki sesleri susturma teknolojisini kullanmak isteyen Apple, bu yeniliklerle kulaklıkları üzerinden büyük bir yükseliş sağlamaya çalışacak. Fast Company'nin yayınladığı rapora göre Apple dış ortamdan gelen sesleri engelleyen kulaklıkları telefonuna dahil etmeyecek ve bu kulaklıkları ayrı satacak.Diğer bir rapor ise iPhone 7'nin su geçirmez yapıya sahip olacağını belirtiyor. iPhone 6S su geçirmez değil ancak Apple'ın bu telefon üzerinde bazı çalışmalar yaptığı çok açıktı. Yeni iPhone'un su geçirmezlik özelliğinin kalitesi, telefonun piyasaya çıkışıyla birlikte görülecek. Fast Company tarafından yayınlanan son raporda ise telefonun kablosuz şarj cihazı özelliğine sahip olacağı belirtiliyordu.Raporlarda belirtilmemesine rağmen bugün Apple tarafından alınan önemli bir patentin varlığına da değinmeden geçmeyelim: Apple, iPhone'larda çift kamera kullanımına imkan sunabilecek yeni bir sistemin patentini bugün aldı. Bu patent sayesinde iki adet farklı kameraya sahip olacak olan iPhone 7, belirtilene göre daha net zoom yapabilecek. Kameraların birinin zoom'a, diğerinin ise yakın çekime odaklı olabileceği düşünülüyor. Öte yandan kameraların birisinin video, diğerinin ise fotoğraf çekimlerinde kullanılabileceğinden de söz ediliyor. Apple'ın bu patenti iPhone'larla 3D çekim yapmak için kullanacağını sanmıyorum çünkü firma telefonlarında 3D görüntüyü destekleyen ekrana yer vermediği sürece 3D çekim hiçbir işe yaramaz.

Bu açıklanan özelliklerin hepsi Fast Company'nin yayınladığı raporlardan alındı, gidip Apple'a soramayacağımıza göre "kesinleşmiş" olarak belirtilen bu özelliklere biraz da olsa inanmak gerekiyor. Ancak geçen 2014 senesine Apple'ın iWatch için Swiss ile çalıştığını belirten site, o zaman Apple hakkında yanlış bir bilgi vermişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0