​iPhone 7 Plus Çift Kamerayla Mı Geliyor?

1
0
0
0
0
Önemli değişikliklerin beklendiği iPhone 7 serisinin olası özelliklerine bir yenisi daha eklendi.
Yılın en fazla beklenen telefonlarından biri de şüphesiz iPhone 7. Uzun süredir özellikle kulaklık girişi konusunda radikal bir değişikliğe gidilecek olan Apple, anlaşılan ''değişiklik'' konusunda sadece bununla kalmayacak.

Mobil sektörün güvenilir analistlerinden olan Ming-Chi Kuo'nun açıklamalarına göre Apple, iPhone 7 Plus modelinde çift kamera teknolojisi kullanabilir. Detaylı olarak MacRumors sitesinde de yer verilen çift kamera özellği, aslında adından da anlaşılacağı gibi ortak olarak kullanılan iki kameradan ibaret. Birlikte tek bir yüksek çözünürlük fotoğraf üretilmesini sağlayan çift kamera özelliği, bu sayede daha kaliteli bir görüntü elde edilmesini de mümkün kılıyor.Tabii Kuo'nun tek beklentisi çift kamera değil. Kuo aynı zamanda bu çift kamera özelliği ile birlikte sağlam bir 2x3 optik zoom özelliğini de beklediğini söylemekte. Böylece çift kamera ile iPhone 7 Plus hem daha geniş açılı görseller çekecek, hem de görselin netliği ciddi oradanda artacak.

Kuo'nun bir diğer enteresan beklentisi ise iPhone 7 Plus'ın iki farklı modelde sunulması. Kuo'ya göre Apple, hem çift kamera teknolojili, hem de standart kameralı iPhone 7 Plus modelleri piyasaya sürecek. Tabii bu özelliklerin hepsi, her ne kadar sağlam bir analistten geliyor olsa da henüz söylenti durumunda. Fakat şöyle de bir gerçek var ki; sektörde herkesin Apple'dan beklentisi son derece farklı ve bir bağlamda ezber bozduracak olan bir iPhone ile gelmesi.En basitinden kulaklık girişinin kaldırılıyor oluşu bile buna örnek olarak gösterilebilir. Bakalım Kuo'nun beklentileri ne derece doğru çıkacak. Apple'ın muhakkak farklı, yeni bir şeyler sunmasını bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0