iPhone 7 Pro’nun Tasarımı Sızdırıldı!

1
1
0
0
0
Bir Japon dergi, iPhone 7 Pro’nun hangi tasarım ölçüleriyle geleceğini gösteren şematik bir çizim sızdırdı.
Hatırlarsanız geçtiğimiz sonbahardan beri iPhone 7’de 3.5mm’lik kulaklık jakının olmayacağına dair raporlar yayınlanmıştı. Hatta Apple’a yakın olan kaynaklar bunu o kadar çok dillendirmişti ki biz de artık bunun gerçek olduğunu ister istemez kanıksamıştık. Japon dergi MacFun’ın sızdırdığı yeni şematik çizimler, Apple’ın yeni Pro modelinin iPhone 6S Plus’la aynı incelikte “7.3 mm” olacağını gösteriyor. ‘Ee, aynı incelikte olmaları yeni Pro modelinde 3.5mm kulaklık jakının olmayacağı anlamına mı gelmeli?’ diye sorabilirsiniz. Aslında haksız sayılmazsınız fakat şöyle bir durum da var; Apple’ın bu girişi istememesinin sebeplerinden bir tanesi yeni tasarımın daha ince olmasını sağlamaktı. Dolayısıyla yeni Pro modelinde 3.5mm kulaklık jakını görürsek şaşırmamamız gerekiyor. Fakat paylaşılan çizimde bu girişin olmadığını görüyoruz, o yüzden bu konuyla ilgili net bir şey söylememekte fayda var. Bunun dışında cihazın arka kısmında ikinci bir iSight kameranın olabileceğini görüyoruz. Aslında şematik çizime baktığımızda tek mercek görülüyor, fakat Apple’ın almış olduğu yeni bir patentle tek mercek üzerine iki kamerayı yerleştirebilecekleri söyleniyor. Zaten merceğin uzunca ve yatay olmasından -şematik çizime göre söylüyorum- bunu anlayabiliyoruz. Son olarak iPhone 7 Pro’nun boyutlarının 158.2 x 77.9 x 7.3 mm olacağı belirtiliyor.

iPhone 7 Pro’yla ilgili söyleyebileceklerimiz şimdilik bu kadar. Toparlarsak eğer, iPhone 6S Plus’la aynı incelik, tek mercek üzerinde iki kamera modülü ve 3.5mm kulaklık girişinin olup olmayacağıyla ilgili belirsizlik hala korunuyor.

Dilerseniz hemen aşağıda yer alan videomuzu izleyerek "iPhone 7 Nasıl Olacak?" sorusuna verdiğimiz 2 dakikalık cevabımıza bakabilirsiniz.


 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0