iPhone 7'de Olması İstenen Ancak Muhtemelen Olmayacak 7 Önemli Özellik!

0
0
0
0
0
Apple'ın merakla beklenen yeni iPhone'unun ortaya çıkmasına 4 aydan az bir zaman kaldı. Eylül ayında tanıtılması beklenen gelecek telefonda yer alması istenilen ancak sızıntılara bakılırsa yer almayacak 7 önemli özelliği sizler için bir araya getirdik.
Eylül ayına yaklaştıkça bir sonraki iPhone’a dair sızıntılar netleşiyor. Tedarikçi zincirinden gelen bilgiler merakla beklenen modele dair önemli ipuçları sunuyor. Beklentiler oldukça yüksek çünkü gelecek iPhone modeli ara bir ürün değil yeni bir seri olacak. Peki ya iPhone 7 olarak adlandırılması beklenen cihaz, gerçekten de yeni bir seriden beklenecek köklü değişimleri barındıracak mı? 

 iPhone 7'de Yer Almayacak Özellikler Neler?

Sızıntılara göre bu pek mümkün görünmüyor çünkü Apple’ın gelecek iPhone’larda kullanmak istediği önemli yenilikler bu yıl tanıtılacak iPhone’a yetişmiyor. Peki ya iPhone 7 hangi özelliklerden mahrum olacak. İşte iPhone 7’de olmasını istediğimiz ancak muhtemelen olmayacak 7 önemli özellik.

 Tamamen Değişen Tasarım

iPhone 7 sızıntıları tasarımda köklü bir değişim olmayacağını gösteriyor. Eylül ayında bizleri iPhone 6/6s tasarımına benzer bir ürün karşılayabilir. Görünüm çok değişmese de, biraz daha incelmiş ve anten çizgileri kasanın kenarlarına itilmiş bir modeli görebiliriz.

 Köşeden Köşeye Ekran

Neredeyse iPhone 5’ten beri her yeni iPhone modeli için ortaya atılan bu iddia iPhone 7’de de gerçek olmayacak gibi duruyor. Böyle bir ekrana dair herhangi bir sızıntı olmadığı gibi, ortaya çıkan kasalar cihazın ön yüzünde klasik iPhone çizgisinin süreceğini gösteriyor.

 OLED ekran

Son birkaç yıldır gündemde olan iPhone’da OLED ekran iddiaları elbet bir gün gerçek olacak ama bu sefer değil. Bu konuda anlaşmaların tamamlandığı ve hatta üretimin başladığı bile iddia edildi. Buna rağmen, OLED ekranların Eylül ayına yetişmesi imkansız görülüyor. OLED ekranları muhtemelen 2017’de tanıtılacak iPhone’da göreceğiz. 

 Yeni Pil Teknolojisi / Daha Güçlü Pil

Apple’dan talep edilen yeniliklerden biri de daha uzun kullanım ömrü sağlayabilecek yeni bir pil teknolojisinin kullanıma sunulması ya da iPhone’un pil kapasitesinin artırılması. Bu iki konuda da pek umut yok. Pil konusunda yapılan çeşitli çalışmalar var ancak Apple’ın bu noktada çalışması olduğuna dair bir bilgi yok. Büyük kapasiteli piller ise incelen tasarımlarda pek mümkün görülmüyor.

 Çift Kamera

Apple’ın çift kamera desteği sunup sunmayacağı şu an için hala belirsizliğini koruyan konuların başında geliyor. Kimi sızıntılar sadece iPhone 7 Plus modelinde bu özelliğe yer verileceği yönünde. Bununla beraber, böyle önemli bir teknolojinin neden sadece büyük ekranlı model ile sınırlı tutulacağına dair mantıklı bir açıklama yok. Bazı iddialar ise iPhone 7 serisinde çift kameranın bulunmayacağı yönünde. 

 Kablosuz Şarj

iPhone 7’de olsa iyi olur diyeceğimiz özelliklerden bir diğeri de kablosuz şarj ama ne yazık ki buna dair herhangi bir umut görünmüyor.

 Ana Ekran Tuşu Olmayan Tasarım

Yılların isteklerinden biri de ana ekran tuşunun kaldırılması ve daha fazla kullanım alanı sunulması. Bu tuşu sevenlerin endişelenmesine çok gerek yok çünkü iPhone 7’de çok büyük olasılıkla ana ekran tuşu yerli yerinde duracak.

 BONUS: Kablosuz Kulaklık

Kutu içinden kaliteli ve kablosuz bir kulaklık çıkması hepimizin isteği ama şu ana kadar pek mümkün görünmüyor. Umut etmeye devam edelim….

Ayrıca dilerseniz hemen aşağıda bulunan videodan iPhone 7'nin nasıl olacağına dair tahminlerimizi 2 dakikada izleyebilirsiniz. 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0