iPhone'a "İşe Yaramaz Şişko" Anlamındaki "Lardass" Yazınca Karşılaşılan İlginç Öneri!

0
0
0
0
0
Bir iPhone kullanıcısının yayınladı gif ile yayılmaya başlayan, "lardass" kelimesine önerilen düzeltme, ünlü bir ismin sosyal medyada alay konusu olmasını sağladı.
Ünlü isimlerin veya büyük firmaların birbirlerine "alttan alttan" gönderme yaptığı fotoğrafları, reklam kampanyalarını veya paylaşımları hepimiz görmüşüzdür. Oldukça eğlenceli ve komik olan bu atışmalar, çoğunlukla piyasada bulunan iki firma arasında, birisinin diğerini ezme isteği doğrultusunda gerçekleşiyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda gündemde olan, güncellenen Google Maps'te bulunan ve elmaya tuvaletini yapan Android, hala konuşulan ve bizleri eğlendiren bir konudur. Bu olaylarda genelde göndermenin yapıldığı tarafta olan Apple, iOS'a eklediği otomatik düzeltme seçeneği ile birlikte bu sefer gönderme yapan taraf oldu.

iPhone'larda bulunan otomatik metin düzenleme özelliğindeki "lardass" kelimesinin  (şişko olan ve hiçbir işe yaramadan sürekli oturan, boş boş gezinen kişi anlamına geliyor) metin düzenleme önerisi olarak "Kardashian" kelimesini eklemiş olan Apple, gönderme yapacağı kişiyi başka Kim olmak üzere Kardashian'lar olarak belirlemiş. Birkaç gün önce kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcıların yeni farkına varabildiği bu muhteşem gönderme, sadece iOS 9.2 sürümünü kullanan cihazlarda gerçekleşiyor.Kaynak: Metro 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0