• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone, Asya Pazarında Rakiplerini Geride Bıraktı

iPhone, Asya Pazarında Rakiplerini Geride Bıraktı

1
0
0
0
0
Sony, Xiaomi ve Samsung gibi dünyaca ünlü şirketlerin yuvası olan Asya’da kullanıcıların yıldızının iPhone ile barışmadığını söylesek heralde abartmış olmayız. Çin’deki bazı yasaların engel olması ve fiyatının abartılı bulunması bu duruma neden olarak gösterilebilir.
Sony, Xiaomi ve Samsung gibi dünyaca ünlü şirketlerin yuvası olan Asya’da kullanıcıların yıldızının iPhone ile barışmadığını söylesek heralde abartmış olmayız. Çin’deki bazı yasaların engel olması ve fiyatının abartılı bulunması bu duruma neden olarak gösterilebilir. Buna rağmen Asya pazarında Apple’a olan ilgi günden güne çoğalıyor.

Kulağımıza gelen haberlere göre Ağustos 2014’ten sonra şirket, iPhone 6 serisiyle Asya’da söz sahibi olmaya başlamış. Japonya akıllı telefon pazarında markaların satışlarından elde ettikleri pazar payları analiz edildiğinde Apple %51 paya sahipken onu %17 ile Sony ve %6 ile Fujitsu takip ediyor. Samsung ise bu yarışa %6’lık bir pazar payı ile dahil olmuş.Güney Kore’de tam olarak hayal kırıklığına uğrayan Samsung, 2014’ten bu yana %14 pazar payı kaybederek %46’lık pazar payına geriledi. Apple ise fark edilir bir yükseliş göstererek pazar payını %12’den %33 oranına çıkardı.Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Xiaomi şirketininde yarışa katılmasıyla Asya’daki akıllı telefon yarışı kızışacağa benziyor. Ayrıca kıtadaki online nüfusun 1 milyarı geçtiği de gelen haberler arasında yer alıyor. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0