Motorcu Gencin iPhone ile İmtihanı: iPhone 5C Cebinde Patladı!

1
0
0
0
0
Motorcu Gencin iPhone ile İmtihanı: iPhone 5C Cebinde Patladı!
Patlayan, yamulan, kırılan iPhone'lar ile ilgili haberleri bir süredir duymuyorduk. Uzun süren sessizliği İngiliz motorcu Arthur Smith'in 'iPhone cebimde patladı' iddiaları bozdu.

Bir dönem sık sık karşılaştığımız patlayan, yanan ve alev alan iPhone iddiaları uzun süredir gündemde yoktu. Sessizlik 19 yaşındaki İngiliz genç  Arthur Smith’in iddialarıyla bozuldu. Olaya iddia diyoruz ama Smith’in elinde olaya sağlam kanıt olabilecek bir görsel bulunuyor: kömürleşmiş iPhone 5C!

 Olay Nasıl Gelişti?

Evet, iddialara konu olan belki de Apple’ın en az beğenilen iPhone modeli olan plastik kasalı iPhone 5C. Smith’in verdiği bilgilere göre olay kendisinin motorsikletiyle çıktığı Avrupa Turu sırasında meydana geliyor.  Cihazın arka kapağının çok fazla ısındığını belirten Smith, cihazdan kükürt kokusuna benzer bir koku geldiğini ve bunun ardından arka kapağın savrularak kolunu çizdiğini belirtiyor.

 Genç Motorcu Nasıl Ucuz Kurtuldu? 

Smith’e göre patlama ve kolunda oluşan çizik çevresindeki insanlar tarafından da fark edilerek endişe yaratmış. Vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna giden motorcu, olayın bir gün önce motorsiklet üzerindeyken gerçekleşmemiş olmasından dolayı çok şanslı olduğunu belirtiyor. Eğer iPhone 5C  motor üzerindeyken patlasaydı dikkati dağılan Smith ölümlü bir kazaya karışabilirdi. 

 Apple'a Karşı Dava Hazırlığı!

Konu ile ilgili açıklama yapan Arthur Smith’in avukatı ise yaşanan olay nedeniyle Apple’a karşı dava açacaklarını belirtti. Apple tarafından konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0