• Anasayfa
  • Mobil
  • Yeni iPhone Modellerinde Çift Kamera Kullanılabilir!

Yeni iPhone Modellerinde Çift Kamera Kullanılabilir!

0
0
0
0
0
Apple'ın bir süredir üzerinde çalıştığı kullanılan çift kamera teknolojisi iPhone 6S ve sonraki modellerde karşımıza çıkabilir.
İlk olarak kameranın çekim kalitesinin arttırılması adına HTC One M8'de gördüğümüz çift kamera teknolojisi daha önce 3 boyutlu çekim nedeniyle de bazı telefonlarda kullanılmış, fakat tutmamıştı.

HTC'nin ise One M9 modeli ile tekrar tek kameraya döndüğünü görüyoruz fakat asıl merak konusu bir süredir Apple tarafından gelen söylentiler olarak dikkat çekiyor. Bu söylentiler ise Apple'ın uzun süredir çift kamera teknolojisi üzerinde çalıştığı ve iPhone 6S ya da iPhone 7 ile bu teknolojiyi görebileceğimizi gösteriyor. Fakat bu çözüm ilk başlarlda gördüğümüz gibi 3 boyutlu fotoğraflar yerine HTC One M8 modelinde gördüğümüz gibi  DSLR kalitesinde fotoğraflar çekmek amacıyla olacak.Business Weekly'den gelen bilgilere göre Apple özellikle son 2-3 haftadır çift kamera teknolojisine yoğunlaşmış durumda ve iPhone 6S'te çift kamera kullanmayı istiyor. Böylece iPhone ile çekilen resim ve videolarda çok daha iyi performans gösterebilecek ve farklı derinlikleri de fotoğraflara çok iyi yansıtabilecek bir kamera ile karşımıza çıkabilir.

Ancak derinlik sağlanma aşamasında bulanık fotoğrafların da çıkabilmesi nedeniyle Apple'ın bu sorunları çözmek ile uğraştığı da belirtilmiş. Bu sorunun çözümünü ise İsrail doğuşlu fotoğraf teknolojileri firması olan ve Apple tarafından geçtiğimiz aylarda satın alınan LinX ile yapacağı söylenilen Apple, sıradaki telefonu olan iPhone 6S ile çift kamera çıkma ihtimallerini de güçlendiriyor. Eğer Apple'ın yetiştirememe ya da memnun olmama gibi bir durumda ise bu çift kamera teknolojisi iPhone 7 ile karşımıza çıkabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0