• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone, iPad ve Mac Cihazlarının Garanti Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

iPhone, iPad ve Mac Cihazlarının Garanti Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

0
0
0
0
0
Kullanmakta olduğunuz Apple markalı, iPhone, iPad, iPod, iMac, Macbook, Apple Watch ve Apple TV gibi cihazların garanti durumunu nasıl kontrol edebilirsiniz. Detaylı bir şekilde anlatıyoruz.
Evet, her telefonda olduğu gibi en önemli şeylerden biri dikkatli kullanım olduğunu hepimiz biliyoruz. Oldukça ince ve hassas olan bu cihazlar, özellikle darbe ve su teması noktasında sorunlar yaratabiliyorlar. Bazı durumlarda ise yazılımsal ya da donanımsal arıza yaratabilen cihazların çözüm yolu ise teknik servis.

Genellikle cihazın alımından itibaren 2 yıllık bir süreç içinde sunulan teknik servis
hizmeti cihazlarınız için oldukça önemlidir. Bu sebeple satın aldığınız tarihi sürekli kontrol ederek "Başına birşey gelecekse garantisi varken gelse bari" diye dua ederiz. Yoksa yeni bir telefon falan alacak kadar fiyatlar çıkabiliyor.Eğer Apple markalı bir ürün kullanıyorsanız bunu da kontrol edebileceğiniz bir Apple sayfası bulunuyor. Eğer buradaki bağlantıya cihazınızın seri numarası girip aşağıdaki güvenlik kodunu da girerek arama yaparsanız. Hem cihazınızın orjinallik durumunu, hem de garanti durumu kontrolü yapabileceksiniz. "Peki ya seri numarasını nereden bulacağım ki ben şimdi?" diye merak ediyorsanız. Ayarlar > Genel > Hakkında yönergelerini izleyerek cihazınızın seri numarasını bulabilirsiniz. Tabii bu iPhone, iPad ve iPod için geçerli.iMac ve Macbook bilgisarlarda ise Apple menüsünden "Bu Mac Hakkında" kısmına geçiş yaptığınız taktirde ürününüzün seri numarasına ulaşabilirsiniz. Böylece cihazınının garanti durumunu kontrol edebileceksiniz. Ayrıca belli bir süreye kadar (3 Ay) telefon üzerinden de destek veren Apple'ın bu destek süresinin ne zamana kadar geçerli olduğunu kontrol edebilirsiniz.Satın Alma Tarihi kontrolü (cihazınız orjinal mi değil mi), telefonla teknik servis kontrolü, normal servis durumu ve AppleCare koruma planı için uygunluk gibi detaylı bilgiler sunan ekranda birçok farklı seçenek de bulunuyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0