FBI Yetkililerine Duyurulur: iPhone'un Kilidini Böyle Kırabilirsiniz

79
24
12
10
10
FBI'ın kıramadığı iPhone'u SoFlo isimli ekip kırmayı başardı ve biz de sizlere aktarıyoruz.
Bildiğiniz gibi teknoloji gündemi Apple ve FBI arasındaki sıkıntı ile çalkalanıyor. Bir iPhone 5C kullanan terötistin telefondaki bilgileri almak adına Apple'dan yardım isteyen FBI, kıramadığı iPhone için Apple'dan ret yanıtı almasıyla Amerika Birleşik Devletleri'nin siyaset gündemine oturmuş ve aynı zamanda Silikon Vadisi'ni de ikiye bölmüştü.

Bir kısım FBI tarafını desteklerken, müşteri gizliliği noktasında ise Apple'a da bir çok dev firma destek vermeye başladı. Ancak SloFlo ekibinin bulduğu yöntem ile Apple'dan bir yetkiliye ya da teknik bir bilgiye gerek kalmadan iPhone'un kilidini açmak mümkün. Şimdi ise kilitli olan iPhone'u nasıl açabileceğinize geçelim;Bunun için öncelikle telefonu açıp sizden kod istediği sırada "Vazgeç" diyerek ana ekrana uzun basıp Siri'ye "Saat Kaç?" diye sormanız gerekiyor. Daha sonra bulunduğunuz bölgeye ait saat bilgisini veren Siri'nin ekranında görünen saate tıklayın, Sağ üstte bulunan + simgesiyle yeni bir saat eklemek için yapacağınız adımda rastgele bir şeyler yazın (Örneğin; Webtekno)Daha sonra tabiki size böyle bir saat göstermeyecek ve yazıya uzunca basarak "Paylaş" butonuna tıklamanız gerekiyor. (Eğer uzun bastığınızda paylaş çıkmıyorsa iki kere tıklamayı deneyin) Ardından Mesaj olarak paylaşmaya tıklayın ve göndereceğiniz kişiye Webtekno yazın. Yazdığınız yazıya tıklayarak "Yeni Kişi Yarat" şeklinde bir seçeneğe geçerek açılan ekranda "Fotoğraf Ekle" diyerek Film Rulosuna gidin.Albümler kısmına gittiğinizde ana ekran tuşuna basarsanız ya da vazgeç derseniz eğer görebileceğiniz gibi şifreye gerek kalmadan iPhone'a erişim sağlamış olacaksınız. Şu anda kadar yaklaşık 5 ayrı iPhone'da denedik ve bizde oldu. Ancak birçok kişi de ilk paylaş diyecekleri kısımda paylaş yazısının çıkmadığını da söyleyenler var. Bu nokta da uzun basmayı, iki kere tıklamayı gibi yöntemleri deneyebilirsiniz.

Unutmadan, biri FBI ekibine söylesin de şu habere bakıp telefonun kilidini açsınlar. Eğitim falan filan da verebiliriz beceremezlerse :)
79
24
12
10
10
Emoji İle Tepki Ver
79
24
12
10
10