iPhone Hafıza Dolu Probleminin Çözümü

6
2
2
2
1
iPhone'u alırken ucuz olması için düşük kapasiteli alıp, daha sonra hafıza problemi çekmeye başladıysanız bu yazımız size yardımcı olabilir.
iPhone'un kullanıcıları üzen en büyük sorunlarından biri hafızanın sonradan artırılamıyor oluşu. Tabi bunda kullanıcıların en ucuz modeli almak istemesi ve ileriye dönük kullanım planı yapmamalarının etkisi büyük.

Eğer IOS 7 veya üstü bir işletim sistemi kullanıyorsanız, bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Aslında en temel ve kolay çözüm, kullanmadığınız veya gereksiz yer kaplayan film, müzik, video ve uygulamaları kaldırmak. Tabi bu, hafıza sorununu çözüyor; ancak birden fazla içeriğe elveda demenize neden oluyor.

Diğer bir yol ise 'Ayarlar>Genel>Kullanım' yolunu izleyerek hangi videoların ve uygulamaların ne kadar yer kapladığını görerek ihtiyacınız olanı saklama ya da gereksiz gördüğünüzü silme işlemi yapabilirsiniz.


Fotoğraflar için ise iTunes üzerinden bilgisayara transfer yaparak, telefondakileri silebilirsiniz. Ayrıca 'Ayarlar>iCloud>Fotoğraflar>Fotoğraf Yayınım'ı kapatarak alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Safari'nin kullanılmasından bir süre sonra, tarayıcı ön belleği, çerezler veya internet geçmişi telefonun hafızasında ciddi bir yer kaplamaya başlayacaktır. Bunun yanı sıra mesajlar, e-postalar da içerisinde resim, müzik video gibi büyük boyutlu öğeler barındırıyorsa hafızanızın düşmanı olabiliyor.

Ya da Apple App Store'da ufak bir aramayla bulabileceğiniz RAM veya kullanılmayan dosyaları temizleme uygulamalarıyla hem hafıza artışı hem de performans artışı sağlayabilirsiniz.
6
2
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
6
2
2
2
1