• Anasayfa
  • Mobil
  • HTC Apple'a Savaş Açtı: iPhone 6/6S'i Getirene One A9 Ücretsiz!

HTC Apple'a Savaş Açtı: iPhone 6/6S'i Getirene One A9 Ücretsiz!

2
1
0
0
0
HTC'nin tanıtıldığı günden bu yana her an kıyaslanmaya devam edilen Apple'ın iPhone 6 ve haliyle iPhone 6S modellerine savaş açarcasına bir kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre iPhone 6/6S modellerini HTC ile ücretsiz olarak One A9 için takas edebilirsiniz!
HTC'nin her ne kadar bu seneki en güçlü telefonu One M9 olsa da çıktığı günden bu yana konuşulan ve sürekli Apple'ın iPhone modelleriyle kıyaslanan One A9 modeli bulunuyor. Birçok kesime göre başarısız bir fiyat/performans telefonu olan One A9 tasarımsal olarak da iPhone'a olan inanılmaz benzerliği ile dikkat çekmişti.

Hatta bu benzerlik çıktığı dönemdeki tartışma konusu olmuş, Apple, HTC'yi taklitle suçlarken, HTC kanadı da Apple firmasını One serisini iPhone 6 ile taklit ettiklerini kendilerinin sadece One serisinden ilham alarak ince bir telefon ürettiklerini iddia etmşti. (Ki aslına bakarsanız her iki taraf da haklı. Ama şahsen HTC bir adım önde gibi)Bu tartışmalar ile iyice arası açılan iki firma olan Apple ve HTC'de bu savaşın dozu HTC'nin başlattığı kampanya ile en yüksek noktaya çıktığını söyleyebilirim. Çünkü her ne kadar bir orta seviye telefon gibi dursa da yazılımsal olarak HTC'nin en çok desteklediği telefon haline gelen One A9 çatır çatır güncelleme alıyor ve iPhone'da bulunmayan birkaç güzel özelliğe de sahip.Konumuza dönecek olursak birçok firmada gördüğümüz "Eski telefonunu getir, yenisini indirimli götür" gibi kampanyaları hep duyduk. Ancak HTC'nin yaptığı aynı tarz kampanyada eğer HTC One A9  modelini almak için iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinden birini götürdüğünüz takdirde Ona A9'a ücretsiz olarak sahip oluyorsunuz. Ki böylesine bir kampanya ciddi manada savaş demektir.HTC'nin Amerika Birleşik Devletleri için olan resmi sitesinde belirtilen fiyatlandırmaya göre One A9'un unlocked, AT&T, T-Mobile ve Sprint modelleri ayırt etmeksizin ve istediğiniz renkteki modelini 500 Dolar'a sahip olabiliyorsunuz. Takas seçeneğini kullanmak istediğinizde ise yukarıda bahsettiğimiz gibi iPhone 6 ve sonrası modellerinde size 500 Dolar indirim sunan HTC, Aynı zamanda Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modellerini takas etmek istediğinizde 200 Dolar, LG G3 veya G4 modelini takas etmek istediğinizde ise 100 Dolar gibi bir indirim sağlıyor.Hatta bu noktada HTC'nin gözünde marka ve telefon sıralamaları Apple > Samsung > LG şeklinde olduğunu da söyleyebiliriz aslında. Ama iPhone'a karşılık ücretsiz One A9'un verilme sebebi kesinlikle bir gövde gösterisi. Yapan olur mu bilmiyorum ama şahsen Amerika'da yaşıyor ve iPhone 6 sahibi olsaydım yapardım diye söyleyeyim. (Beleşe yeni telefon mantığı, hem de iPhone ile One A9'u rahat bir normal kullanıma göre kıyaslamış olurdum)

Diğer ülkelerde ve özellikle ülkemizde böyle bir takas seçeneği getirilecek mi bilmiyoruz. Ancak asıl merak edilen böylesine savaş ilan etme gibi bir durumun HTC açısından ne kadar takas kazandıracağı olacak. Hatta aynısını Apple yaparsa hemen markete koşup kiloyla mısır alıp patlata patlata izlemek gerekir sanki.

Sizler de bu kampanya ülkemizde olsa böyle bir değişiklik yapmak ister misiniz yorumlarda belirtin. Güzel güzel tartışalım.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0