• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone İçin Güzel, Değişik Bir Uygulama: Tworlds

iPhone İçin Güzel, Değişik Bir Uygulama: Tworlds

0
0
0
0
0
iPhone için değişik, bambaşka bir uygulama hizmete sunuldu; Tworlds. Uygulamanın sahibi olan şirketin açıklamasına göre son derece duygusal bir olayı gerçekleştiren Tworlds, çektiğiniz fotoğrafları global bir ortama sunmanızı sağlıyor.
Bildiğiniz gibi fotoğraf çekmek çağımızın hastalıklarından biri haline gelmiş durumda. Mobil uygulamalarda da başı çekenlerin hemen hemen hepsi, kişinin çektiği fotoğrafları online bir ortamda özgürce paylaşmasını hedeflemekte. Ancak Tworlds'ün olayı biraz daha farklı.

Olay genel olarak şöyle; programı açtığınızda önceden belirlenmiş, hazır şekilde olan 26 etiketten ( #cat, #party, #work gibi) birini seçiyorsunuz, ardından otomatik olarak telefonunuzun kamerası devreye giriyor. Sizde o etiketle bağdaştırdığınız fotoğrafı çekiyorsunuz. Mesela #work etiketini seçip ofisinizdeki çalışma masanızın fotoğrafını çekebilirsiniz.Fotoğrafınızı paylaştıktan sonra ekranınıza sizinle aynı etiketi girip fotoğraf çekmiş bir kişinin paylaşımı geliyor (sizinkiyle altlı üstlü olacak şekilde). Ancak o kişi hakkında görebildiğiniz tek şey yaşadığı şehir ve ülke. Sizin hakkınızda karşı tarafa giden şeyler de sadece bunlar.

Programın bir özelliği de hiçbir şekilde telefonunuzun galerisinden yada farklı bir konumdan fotoğrafı kabul etmiyor oluşu. Yani o an gözünüzün önünde ne var ise yalın bir halde aktarıyorsunuz. Instagram yada Retrica'da olduğu gibi fotoğrafı süsleme gibi bir imkanınız yok (çekecekseniz doğal fotoğraflar çekin, hileli olmasın demeye getirmişler). Diğer uygulamaların aksine ''beğenme'' yada ''takip etme'' gibi özellikleri olmayan Twordls kullanıcılarını anonim olarak tutuyor.''Beğenme yada takip etme özellikleri olmadan, tanımadığınız kişilerle önyargısız bir şekilde, aynı anı, aynı duyguyu ortak bir şekilde paylaşmamızı sağlayacak bir uygulama'' diyor programın geliştiricisi Antoine Peters, Tworlds hakkında.
 


Şuan için sadece IOS'da bulunan program Android için gelir mi yada gelirse ne zaman gelir henüz bilmiyoruz.
 
  Tworlds İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0