iPhone İle Göz Muayenesi Yapılabiliyor

0
0
0
0
0
iPhone için bu zamana kadar üretilen en işlevsel aksesuar hazırlandı. Göz doktorlarının işini kolaylaştıracak olan muayene aparatı, fiyatıyla ilgi çekiyor.
iPhone için üretilen aksesuarlar ile bu zamana kadar pek çok şey yapıldı. Ancak böylesini hiç görmemişsinizdir. Stanford Üniversitesi'nden Dr. Robert Chang ve Dr David Myung'un yaptığı araştırmalar sonucu iPhone ile çalışabilecek bir göz muayene cihazı üretmek mümkün.

Ancak bu cihazlar zaten var diye düşünebilirsiniz. Ama bu gerekli cihazlar hem büyük, hem de pahalı oldukları için bir kesim doktor ve kurumlar tarafından alınamamakta. Gelişmekte olan ve geri kalmış ülkeler düşünülerek EyeGo isimli cihaz, boyutlarının küçük olmasıyla ve en önemlisi ucuz fiyatıyla ilgi çekiyor. Bu aksesuar takıldıktan sonra hazırlanan uygulamayla birlikte ışık kullanılarak muayene yapılabiliyor.

Şu an için seri üretimi bulunmayan cihaz, 90 dolar üzerinden satılması hedefleniyor. Acil servis elemanları için oldukça kullanışlı olan aksesuar, doktorlar tarafından da tercih edilebilir gibi görünüyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0