• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone'nun Mikrodalga Fırında Şarj Olacağına İnananlar

iPhone'nun Mikrodalga Fırında Şarj Olacağına İnananlar

0
0
0
0
0
iOS 8'i mikrodalgaya attığınız zaman şarj olduğu iddiası şu sıralar herkesin dilinde. Böyle birşey var mı diye düşünüyorsanız, haberimize göz atın.

Tabiki de böyle birşey yok. Ancak trollcülük dediğimiz zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan 4chan ortaya böyle bir iddia atarak bazı zeki arkadaşların iPhone'larının patlamasına sebep oldu. "iOs 8'in ayrıcalıklarından biri yeni güncellemeyle birlikte, 700 watta 60 saniye veya 800 watta 70 saniye boyunca mikrodalga fırında beklettiğiniz iPhone'unuz tamamen şarj olacak" diye yayılan söylenti yüzünden  "Apple Destek Bölümü" Twitter üzerinden açıklama yapmak durumunda kaldı.Açıklamanın içeriğinde  "AppleWave diye birşeyler duyduk. Bu bir şaka ve sizin telefonunuzu patlatır. Lütfen bunu millete yayın" diyorlar. Burada ilginç olan birkaç nokta var. Bunlardan ilki bu tarz birşeye inanıp telefonunu mikrodalgaya koyan insanlar. İkincisi ise "Apple'ın yaptığı teknolojiler o kadar ileri ki, kesin bunu da yapmışlardır"  diye düşünen insanlar. 

iOS 8 bulunan telefonumu mikrodalgaya attım şarjı %500'e çıktı diye tweet atarak trollüklerine devam eden insanlar da var. Tabi bu durumdan yola çıkarak Apple kullanıcılarının zeka seviyesiyle dalga geçmek saçma olur. Çünkü aynı söylenti Android için çıkmış olsaydı, yine bunu deneyecek insanlar çıkacaktı. Bu arada son olarak mikrodalganın değil içine; yanına, altına, üstüne elektronik birşeyler koymamaya özen gösterin.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0