• Anasayfa
  • Mobil
  • Phone Kamerasını Mikroskoba Çeviren Kılıf: MacroCase

Phone Kamerasını Mikroskoba Çeviren Kılıf: MacroCase

0
0
0
0
0
Geliştiricisi bir Türk olan ve iPhone kamerasını makro lense dönüştüren telefon kılıfı MacroCase, IndieGoGo’da destek bekliyor.

Telefonuyla yakın çekim yapmak isteyen kullanıcılar, ya cihazın kendi zoom özelliğini kullanmak ya da kameraya yerleştirilen lensle bu işlemi yapmak zorunda kalıyorlar. Tabii bu ürünler genellikle pek kullanışlı olmuyorlar. Türkiye’de geliştirilen ve seri üretime geçmek amacıyla IndieGoGo’da kampanya başlatan MacroCase, piyasadaki diğer kullanışsız versiyonlarına göre hem tasarım olarak hem de kullanım kolaylığıyla dikkat çekiyor.

Plastik bir telefon kılıfı olarak gelen MacroCase, iPhone kamerasını 60X’e kadar yakınlaştırma özelliğine sahip BK7 lensi sayesinde cihazın bir mikroskop gibi kullanılabileceği iddiasında bulunuyor.Proje, Optik Sistem Mühendisi olarak görev yapan Ulaş Çırpıcı’nın aklına bu fikir, kız kardeşinin okulunda yaşadığı sorundan sonra ortaya çıktmış. Okullarda inceleme yapmak için mikroskop almaya durumu olmayan öğrencilerin hayatlarını daha da kolaylaştırma düşüncesiyle bir çözüm üzerinde düşünen Çırpıcı, bu kılıf için yaklaşık 17 ay boyunca çalışmış. Projenin artık üretim aşamasında olduğunu söyleyen Çırpıcı, IndieGoGo’da 5 bin dolarlık bir fon hedefine ulaştıktan sonra üretim sürecini başlatmayı planlıyor.Şimdilik yalnızca iPhone 5 ve 5S’te kullanılabilen MacroCase’in iPhone 6 serisi için de uyarlanması ve toplu şekilde üretilmesi sağlanacak.

MacroCase’in IndieGoGo’daki kampanyasına şuradaki link üzerinden daha detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0