• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone Kulaklıklarının Kötü Olduğunu Gösteren 4 Durum

iPhone Kulaklıklarının Kötü Olduğunu Gösteren 4 Durum

2
1
1
1
0
Bildiğiniz üzere iPhone kulaklıkları oldukça dayanıksız ve kolay parçalanabilen bir yapıya sahip. Bu durum ile ilgili kullanıcıların tepkilerinden bahsettik.
Apple her ne kadar ürünlerini kaliteli yapıp müşterilerinin beğenisini kazansa da, maalesef aksesuarları için aynı kalite ve özeni göstermiyor diyebiliriz. Bu durumdan doğal olarak kullanıcıların çoğu memnun değil.

Kulaklıkların çabuk kırılması, koştuğumuzda ya da herhangi bir eğilme hareketinde kulağımızdan çıkması, daha da kötüsü olan toplu taşıma araçlarında farkında olmadan sese biraz fazla yüklendiğimizde çevremizdekilerin bu durumdan rahatsız olması gibi birçok neden sayabilirim. Tabii ki bu nedenlerin hepsini kendi kafamdan uydurmuş olamam. Bu durumla ilgili birçok tweet atılıyor. Biraz da atılan tweetlere göz gezdirelim ve kullanıcılar EarPods’un neyinden memnun değilmiş öğrenelim.
 

 Sporcular tarafından beğenilmiyor


Konuyu başlıklar altında toplayacak olursak öncelik tabii ki Apple kulaklıklarının hareket halindeyken kulaktan hemen çıkması durumu diyebiliriz. Genelde spor yapan insanlar bu durumdan pek memnun değil. Apple her ne kadar EarPods’u tanıtırken kulağın genetik yapısına uygun olarak yapılmıştır dese de, ne yazık ki EarPods her kulağa uygun değil. Uygun olmadığı gibi koşu vb. hareket içerisindeyken çok rahat bir şekilde kulaktan düşecek bir yapıya sahip.

 Dayanıklı bir yapıya sahip olmaması


Apple kulaklıklarına bakacak olursak, kulaklıklar gerçekten kırılgan bir yapıya sahip. Kulaklığın 3.5 mm jack kısmı kolaylıkla kırılabiliyor ve doğal olarak telefonumuza takamıyoruz. (ve sonuç, çöp) Kulaklığa birşey olmasa da 3.5 mm jack kısmına zarar geldiğinde kulaklığın çöpe gitmesine sebep oluyor. Ayrıca telefonun kulaklık kısmının çok dayanıklı yapıldığı da söylenemez. Apple kullanıcıları tarafından atılan tweetlere göre kulaklığını 8 kere değiştiren kullanıcıların olduğu görülüyor. (Madem bu kadar kırılgan, neden 8. kez EarPods alıyosun?) Bu biraz kullanıma bağlı olsa da küçük bir hatada kulaklığa zarar vermenin ne kadar kolay olduğunu görebiliyoruz.
 
 

 Sesin dışarıya çıkması ile çevredikelere rahatsızlık vermek


iPhone kulaklığı sayesinde bu olay çok rahat yapılabiliyor. Maalesef iPhone kulaklığında sesi çok açtığımızda dışarıdan çok rahatlıkla duyuluyor. Bu durum toplu taşıma araçlarında başımıza geldiğinde doğal olarak “bu ses nerden geliyor?” diyen amcaların ve teyzelerin gözü üzerimizde toplanıyor. EarPods’ların neredeyse en kötü özelliklerinden biri olan sesin dışarı taşması olayına, Apple'ın yeni jenerasyon kulaklıklarında çare bulması gerekiyor.
 

 Cepleri yakan fiyatı


EarPods’un fiyatı aynı segmentte diğer kulaklıklara göre neredeyse %10 , %15 daha yüksek. (Ne kadar yüksek olursa olsun bazı Apple kullanıcıları kulaklık her bozulduğunda başka bir kulaklık yerine EarPods'u tercih edeceklerdir, buna eminim) Bu durum da Apple kullanıcılarını oldukça üzüyor. Sonuç olarak Apple piyasaya sürdüğü cihazlar kadar aksesuarlara da biraz önem verirse müşterilerinin çok daha memnun olacağını söyleyebilirim. (en azından sosyal medyada bu kadar eleştiren insanlar olmaz)
2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0