• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone’lara Farklı Irklardan ve Gay Emojiler Ekleniyor

iPhone’lara Farklı Irklardan ve Gay Emojiler Ekleniyor

4
0
0
0
0
​Emojiler, hayatımıza önemli ölçüde giriş yapmaya devam ediyor. Bazen internet üzerinden ya da SMS yoluyla yazıştığımız kişilere, bir cümlenin yerini alabilecek emojiler gönderdiğimiz zamanlar oluyor. Apple, emoji kavramını daha da genişletmek amacıyla OS X 10.10.3 ve iOS 8.3 beta 2 sürümünde yeni emoji setleri yayımladı.
Emojiler, hayatımıza önemli ölçüde giriş yapmaya devam ediyor. Bazen internet üzerinden ya da SMS yoluyla yazıştığımız kişilere, bir cümlenin yerini alabilecek emojiler gönderdiğimiz zamanlar oluyor. Apple, emoji kavramını daha da genişletmek amacıyla OS X 10.10.3 ve iOS 8.3 beta 2 sürümünde yeni emoji setleri yayımladı.

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki, bu emoji setlerinin daha çok küresel anlamda bazı noktalara değinmek amacıyla çıkarılmış. Mesela insan figürleri artık farklı ten renklerine sahip. Sarı ve siyah renk tonlarındaki emojilerle beyaz hegemonyasının önüne geçilmiş oluyor. Buradan Apple’ın emoji yoluyla da olsa hümanizm mesajı verdiğini söyleyebiliriz.Haberi farklı kılan etmenlerden bir tanesi ise farklı aile modellerinde ve homoseksüel çiftlerin kendini anlatabileceği farklı ikonlar da eklenmiş. Tek çocuklu ve çift çocuklu aile emojiler, yeni eklenen setle birlikte yerini almış. Ayrıca ülke bayraklarındaki sayı artmış.


4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0