• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone Sahipleri Dikkat: Siri Özel Bilgilerinizi Ortaya Döküyor!

iPhone Sahipleri Dikkat: Siri Özel Bilgilerinizi Ortaya Döküyor!

0
0
0
0
0
iPhone Sahipleri Dikkat: Siri Özel Bilgilerinizi Ortaya Döküyor!
iOS 9.3.1 güncellemesi Safari'deki link sorununa çözüm oldu olmasına ama daha büyük bir problemi beraberinde getirdi. Yeni sürümdeki bir hata, şifre korumasına rağmen özel bilgilere Siri üzerinden ulaşılmasına neden oluyor.
Apple'ın sorunlu güncellemeleri meşhurdur. Daha önce çeşitli ana ve ara sürüm güncellemelerinde sorun yaşayan şirketin son olarak iOS 9.3 ile başı dertte. 21 Mart tarihinde iPhone SE etkinliği sırasında tanıtılan yeni sürümün en büyük problemi, Safari ve bazı uygulamalarda linklerin tıklanamaması şeklindeydi. iOS 9.3.1 ile bu soruna çözüm bulan Apple, bu defa da bir güvenlik açığına neden olmuş görünüyor.

 Siri Cihazın Şifreli Olduğunu Unutuyor!

Thenextweb sitesinde yayınlanan bir habere göre, iOS 9.3.1 yüklü iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde şifre korumasına rağmen Siri üzerinden Kişiler ve Fotoğraflar bölümlerine erişilebiliyor. Bu hatayı gösteren bir videoda YouTube üzerinde yayınlandı. Videoda, şifre korumalı bir iPhone 6s'e "hey siri" şeklinde seslenilerek Siri'nin cevap vermesi isteniyor. Ardından Twitter'da bir e-mail adresi aratıyor ve bu mail adresine 3D Touch özelliğini kullanarak kişiler bölümüne eklemek istiyor. Böylece "Kişiler" bölümüne ve oradan da profil fotoğrafı seçimi üzerinden "Fotoğraflar" bölümüne ulaşılabiliyor.
Apple'dan konu ile ilgili henüz bir açıklama yok. Bakalım yaşanan sorun iOS 9.3.1 üzerine yeni bir güncellleme daha gerektirecek mi?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0