İşte iPhone SE'nin Tüm Özellikleri ve Fiyatı!

4
2
1
0
0
Biraz önce tanıtılan iPhone SE'nin şimdiye kadar ortaya çıkan tüm özellikleri ve fiyatı bu haberimizde!
Apple,  biraz önce yaptığı özel bir etkinlik ile merakla beklenen iPhone SE modelini tanıttı. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'un yanına eklenen ve 4 inç boyutundaki iPhone bekleyenlerin tüm isteklerini karşılayacak olan iPhone SE'nin tüm özelliklerine bakıyoruz.

Bakalım iPhone SE, hem uygun fiyatlı hem de küçük ekranlı iPhone sevenler için nasıl bir çözüm sunmuş;


 
 

 Tasarım

Her zaman olduğu gibi ilk olarak tasımdan başlıyoruz. iPhone 5 ve iPhone 5S'e oldukça benzeyen tasarıma sahip olan iPhone SE'nin bu iki cihazdan farkı çok daha güçlü olması. 
iPhone 5/5s ile aynı tasarıma sahip cihazda uzay grisi, gümüş, roze altın ve altın renk seçenekleri bulunuyor. 


 

 Ekran

Telefonun en merak edilen tarafı olan ekranı, daha önce de belirttiğimiz gibi 4 inç boyutunda. LCD panel kullanılacak telefonda 1136x640 piksel bir çözünürlüğe sahip olan iPhone SE, parlak ve canlı bir görüntü sunuyor.


 

 Donanım

Geldik fasülyenin faydalarına.. iPhone SE'de Apple A9 çipseti ve M9 hareket işlemcisine yer veriliyor. 2GB RAM16GB ve 64GB depolama alanlarına sahip olan iPhone SE'de 128GB seçeneği bulunmuyor. NFC ile Apple Pay desteği de sunan iPhone SE,  WiFi için 802.11a/b/g/n/ac standardının kullanıyor. Ayrıca 4G desteği sunan iPhone SE, 1.6420mAh ile oldukça iyi bir batarya performansı sunmayı vaat eden iPhone SE, özellikle iPhone 5S'ten çok daha iyi bir performans sunabiliyor olacak.

 Kamera

Apple'ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile önemli geliştirmeler yaptığı arka kamerası iPhone SE'de aynen korunuyor. 12MP arka sahip olan iPhone SE, 1.2 Megapiksel ön kameraya sahip. Bu noktada büyük yenilikler yok diyebiliriz. 60fps'de Full HD, 240fps'de slow-mo destekli HD videolar çekebiliyor.

4K video kaydı, ekranın ön flaş olarak kullanılabilmesi, panaroma gibi tüm yenilikleri barındıran kamera, bir 4 inç telefon için oldukça iyi.


 

 Apple Pay


NFC desteği sayesinde kullanılan bölgelerde Apple Pay desteği de veren iPhone SE, böylece Apple'da bulunan tüm yeniliklere sahip bir 4 inç iPhone modeli olarak gösteriliyor. Kredi kartı, Banka kartı vb bilgilerinizi Apple Pay'e ekleyerek temassız özellikle ödemelerinizi tıpkı yeni nesil iPhonelarda olduğu gibi iPhone SE üzerinden de yapabilirsiniz.


 

 Fiyat


Şimdi de herkesin merak ettiği detaya geldik; yeni telefonun fiyatına.... Sonuçta daha düşük bir ekran barındırıyor olsa da, teknik özellikler bakımından yeni nesline ayak uyduracak olan iPhone SE için 399 Dolar fiyat belirlenmiş. 64GB versiyonu ise 499 Dolar fiyata sahip. 128GB versiyonu ise iPhone SE'de bulunmuyor. 24 Mart'ta satışa çıkacak olan cihazın Türkiye'de satışı 29 Mart'ta 1.999 TL ile yapılacak. 2.399TL ise 64GB modeli için belirlenmiş. Dilerseniz buradan kontrol edebilirsiniz.
 
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0