• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın Son Kozu iPhone SE Suya Dayanıklı Mı?

Apple'ın Son Kozu iPhone SE Suya Dayanıklı Mı?

1
1
0
0
0
Apple'ın Son Kozu iPhone SE Suya Dayanıklı Mı?
Apple'ın özel bir tanıtım etkinliği ile görücüye çıkardığı ve artık dünya genelinde satışta olan iPhone SE'ye suya dayanıklılık testi yapıldı.
Apple ürünlerinde suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası olan IP bulunmamakta. Fakat buna rağmen yağmur, bardak dökülme gibi durumlarda genellikle iPhone cihazlarının sağ çıkıyor olmasıyla sertifika olarak olmasa da bir nebze bir suya karşı dayanıklılığın olduğunu görmekteyiz.

Hatta aşağıdaki iPhone 6S testimizde görebileceğiniz gibi telefon kola dökülmesi, su dolu bir kaba koyulma gibi durumlardan başarıyla geçiyor. E madem iPhonelarda böyle bir durum var, iPhone SE'de de bu gizli IP sertifikası var mı acaba diye merak etmemiz normal.
 

Zach Straley isimli YouTuber tarafından yapılan test ile bunu görebilme imkanı yaşıyoruz. Bakalım hemen hemen iPhone 6S ile aynı özelliklere sahip olan ve en büyük farkının 4 inç olması olan iPhone SE suya dayanıklılık konusunda bize ne sunabiliyor. Hatta videoda sadece iPhone SE değil, tasarımsal olarak oldukça benzediği ve kıyaslama yapılan iPhone 5S ve tabiki büyük ekranlı versiyonu diyebileceğimiz iPhone 6S de bulunuyor.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0