• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone SE’ye Türkiye’de Vereceğiniz Aynı Parayla Yurtdışına Tatile Çıkıp Üzerine Cihazı da Satın Alabilirsiniz

iPhone SE’ye Türkiye’de Vereceğiniz Aynı Parayla Yurtdışına Tatile Çıkıp Üzerine Cihazı da Satın Alabilirsiniz

0
0
0
0
0
Türkiye fiyatı belli olan iPhone SE’yi ülkemizden satın almak yerine aynı parayla hem tatile çıkıp hem de cihaza sahip olabilirsiniz.
Apple, dün akşam hazırladığı lansman ile 4 inç büyüklüğündeki iPhone SE modelini duyurdu. Donanım olarak abilerinden çok fazla geri kalmayan iPhone SE’nin ülkemizde hangi fiyatla satışa çıkarılacağı da dün akşam belli olmuştu. 16 GB versiyonu 1.999 TL’den satışa sunulacak iPhone SE’in fiyatı her zaman olduğu gibi ülkemizde yine diğer ülkelere oranla çok daha fazla.

Aslında cihazın net fiyatı 399 dolar, yani ortalama 1200 TL civarında. Fakat üzerine eklenen ek vergiler ve ücretlendirmeler, iPhone SE’nin ülkemizde 1999 TL’den satın alınmasına yol açıyor. SosyalMedya.co da bu parayı Türkiye’de ödemektense aynı parayla yurtdışına seyahat edip aynı zamanda cihazın satın alınabilir olduğu konusunda eğlenceli bir içerik hazırlamış.

Örneğin iPhone SE’nin Dubai’deki (Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisi) fiyatı 1.285 TL imiş. Eğer vize ücreti olan 290 TL’yi, 780 TL’lik gidiş dönüş biletini, telefonun Türkiye’de kayıt edilme ücreti 138 TL’yi ve ortalama 300 TL’lik iki günlük konaklama ücretini de hesaba katarsak iPhone SE’yi 2.790 TL gibi bir fiyata satın alabilir, arada kalan 790 TL ile de 2 günlük Dubai tatili yapmış olursunuz.Ya da hem Viyana’ya tatile gidip iPhone SE’yi satın alabilirsiniz. Cihazın Avusturya’daki fiyatı 479 Euro’ymuş. (yani ortalama 1.540 TL) Üzerine 120 Euro vergi iadesini ve vize ücretini ekleyip ortalama 500 TL gidiş dönüş uçak biletini, gün içerisinde 100 TL’lik yeme içmeyi ve Türkiye’deki 138 TL’lik telefon kayıt parasını eklediğinizde ortaya 2.650 TL’lik bir masraf çıkıyor. Günübirlik bir Viyana tatilini iPhone SE’nin fiyatı dahil tüm fiyatları eklediğimizde 650 TL masrafla aradan çıkartmış oluyorsunuz. Size de çok mantıklı gelmedi mi?Siz de ufak bir araştırma yapıp iPhone SE’nin Türkiye’deki fiyatına tam karşılık gelecek şekilde hem tatili hem de cihazı aradan çıkartabileceğiniz seyahatler yapabilirsiniz. Ufkumuzu açan bu içerikleri sebebiyle SosyalMedya.co ekibine teşekkürlerimizi gönderdik :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0