• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone, Sıkça Bulunduğunuz Konumları Kaydediyor!

iPhone, Sıkça Bulunduğunuz Konumları Kaydediyor!

0
0
0
0
0
iPhone'unuz, sıkça bulunduğunuz mekanlar hakkında gerekli konum bilgisini, gün, saat gibi detaylı şekilde sisteme kaydediyor.
Akıllı telefonlar sayesinde artık bulunduğumuz bütün yerler hakkında arkadaşlarımıza eş zamanlı bildirimler gönderebiliyoruz. Bunu gerçekleştirirken genelde sosyal paylaşım platformlarını ve bu platformlarla ilişkili uygulamaları kullanıyoruz.

Tabii bu yer paylaşım olayını istediğiniz zaman belli bir kesime uygun hale getirebiliyorsunuz. Yani istemediğiniz kişilerin görmesini engelleyebiliyorsunuz. Ya da amacınız bulunduğunuz yerin bilinmemesini sağlamaksa basitçe bu yer bildirim işlemini yapmıyorsunuz (beyin bedava). Ancak, bu tarz durumlarda iPhone kullanıcıları fena şekilde enselenebilir.Şöyle ki; iPhone, sizin konum paylaşımlarınızı ve bulunduğunuz yerleri sürekli olarak takip ederek bunu cihazınıza kaydediyor. Üstelik bu işlem bütün detaylarıyla oluyor. Nerede, hangi saatler arasında bulundunuz, o yere hangi tarihlerde gittiniz gibi detaylar, cihazınızda mevcut oluyor. Ve siz bu özelliği kapatmadığınız sürece bulunduğunuz yerler telefonunuza kaydedilmeye devam ediyor.

Bilmeyenleriniz için telefonunuzda bu kısma nasıl erişeceğinizi görsellerle açıklayalım;
 

 Ayarlar > Gizlilik
 

 Gizlilik > Konum Servisleri 

 Konum Servisleri > Sistem Servisleri 

 Sistem Servisleri > Sık Kullanılan Konumlar 

 TarihçeEvet bu kısımdan en fazla bulunduğunuz konumları detaylı şekilde görebiliyorsunuz. Konumların üstüne tıkladığınız zaman, konum bilgileri harita üzerinde de detaylı şekilde görülmekte. Ayrıca o konumda bulunduğunuz tarih ve saat bilgileri de haritanın altında sıralanmakta.

Bu özelliğin devre dışı kalması için yapmanız gereken tek şey ''Sık Kullanılan Konumlar'' seçeneğini kapatmak.

Kaynak: iPhoneFaq
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0