• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple iPhone Test Merkezinin Kapılarını Açtı

Apple iPhone Test Merkezinin Kapılarını Açtı

2
0
0
0
0
Apple, iPhone'ların yamulduğu iddialarını sona erdirmek için test merkezinin kapılarını açtı.
iPhone'un, insanların hasretle beklediği yeni modelleri ülkemizde Cuma günü satışa sunuldu. Ancak insanların aklında hep bir soru işareti bırakan şu meşhur "yamulma" hadisesi kafalarda karışıklığa sebep oldu.  Hatta ortaya çıkan en meşhur yamulma videosundan sonra bir çok  firma Apple ile dalga geçti.

Apple bu kadar suçlamanın altında kalmak istemedi ve Verge'ü Apple Test Merkezinde, "Aga bak bizde yamuk olmaz" diyerek  ağırladı. Cihazların nasıl bir ortamda test edildiğini gösteren Apple'dan Uğur Dündar'ı da çağırmasını beklerdik. Yeni iPhone'lar çıkmadan önce, 30.000 farklı cihaz üzerinde testler yapılmış ve eğer telefonu normal bir insan gibi kullanırsak birşey olmayacağını kanıtlamışlar.

Phil Schiller (Küresel Pazarlama Başkanı Yardımcısı) tasarım aşaması ve test aşaması bittikten sonra, günlük kullanım şartlarına göre de sağlam testler uygulandığını belirtmiş.Verge'e kapılarını açan Apple test merkezinde birçok farklı test yapılmış. Dan Riccio'nun (Donanım Mühendisliği Başkan Yardımcısı) açıklaması şu şekilde; "Yeteri kadar güç kullanıldığında sadece bir iPhone’un değil her telefonunun yamulup esneyebilir ve sonuçta deforme olabilir". Sanki biraz kıvırmakmış gibi geldi bana. En azından biraz daha mantıklı bir açıklama gelebilirdi diye düşünüyorum. 

Verge'ün test merkezinden çektiği görüntülere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0