• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone'u Hareketli Bir Müzik Enstrümanına Çeviren Adam Jüriyi Şaşırttı!

iPhone'u Hareketli Bir Müzik Enstrümanına Çeviren Adam Jüriyi Şaşırttı!

0
0
0
0
0
iPhone'u Hareketli Bir Müzik Enstrümanına Çeviren Adam Jüriyi Şaşırttı!
iPhone'daki bir müzik uygulamasından söz etmiyoruz. iPhone kullanılarak oluşturulan hareket ve dokunmatik tabanlı modern bir enstrümandan söz ediyoruz. Bu ilginç buluşa birlikte göz atalım...
Akıllı telefonların hangi amaca hizmet edeceği tamamen yaratıcılığa kalmış bir durum. Zaten uygulama mağazalarındaki milyonlarca uygulama da bunu gösteriyor. Asıl ilginç olan ise uygulamanın da bir adım ötesine geçen denemeler. iPhone ve birçok akıllı telefon üzerinde çeşitli müzik uygulamaları mevcut. Bunların arasında farklı enstrümanları çalabileceğiniz uygulamalar da var ancak haberimize konu olan tüm bunlardan farklı bir teknoloji.

 Dokunmatik ve Hareket Tabanlı Yeni Enstrüman

Yeterli yatırım gücü olmayan girişimcilere yarattıkları ürünleri sergileme fırsatı sunan Shark Tank yarışmasının Avustralya ayağınında jürinin karşısına çıkan AUUG Motion Synth, iPhone’u ve iPod Touch’u hareket ve dokunmatik tabanlı bir enstrümana dönüştürüyor. Aslında yeni olmayan bu teknoloji Shark Tank’ta henüz sergilenmiş durumda. Jürinin karşısına geçen girişimci sistemin özelliklerini gösteren bir demo sergiliyor.

 Yeni Teknoloji Nasıl Çalışıyor?

iPhone’un içine yerleştirildiği ve ele geçirilebilen bir kulp ile kullanılan sistemde, hareket yönüne ve tuşlara göre farklı enstrümanların seslerini almak mümkün. Hareket yönü ve tuşlar sayesinde farkı notalara ulaşılabiliyor ve çift cihaz sayesinde de renk harmonisi oluşturulabiliyor. Programda sergilenen demo jüriyi oldukça etkilemiş görünüyor. Videoyu izleyince siz de jüriye hak vereceksiniz çünkü teknoloji gerçekten başarılı görünüyor. Eğer AUUG yaygınlaşacak olursa kendi sanatçılarını da üretecek yeni bir müzik dalı bile olabilir. Ürün hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0