• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone’un İlk Modeli 8 Yıl Önce Dün Piyasaya Sürülmüştü

iPhone’un İlk Modeli 8 Yıl Önce Dün Piyasaya Sürülmüştü

0
0
0
0
0
iPhone’un İlk Modeli 8 Yıl Önce Dün Piyasaya Sürülmüştü
Samsung'la birlikte dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden olan Apple, ilk iPhone'unu tam 8 yıl önce duyurmuştu.
8 yıl önce Nokia, BlackBerry, Sony gibi şirketler, telefon pazarının tek hakimiydi. Özellikle Nokia uzun bir süre rakipsiz olarak telefon pazarında lider durumdaydı ve sonrasında BlackBerry ile birlikte Sony de söz sahibi olmaya başlamışlardı. Ta ki Apple’ın ilk iPhone modelini çıkardığı güne kadar.

2007 yılının 29 Haziran tarihinde ilk iPhone modelini çıkartan Apple, inanılmaz bir ilgiyle karşılaştı. Dilden dile dolaşan iPhone, ilk olarak ABD’de satışa sunulmuştu. Buradaki ilgiden sonra dünya pazarına açılmaya başlayan Apple, 2008 yılında bazı Avrupa ülkelerine ulaşmaya başladı. (Fransa, Almanya, İrlanda gibi) Ülkemize 2008 yılının sonunda ulaşan iPhone’un ilk modelini görememiş olsak da iPhone 3G ile Türkiye pazarındaki yerlerini aldılar.

Aradan geçen zaman içerisinde Apple çıtayı inanılmaz bir şekilde yükseltti ve şu anda dünyanın en değerli marka sıralamasında birinci sırada yer alıyor. Tabii bu başarıya ulaşılmasının en büyük sebebi, 8 yıl içerisinde üretilen 10 farklı iPhone modelinin rolü oldukça fazla.

Her yıl tek bir model çıkaran ve son birkaç yıldır farklı ekran boyutlarıyla neredeyse dünyadaki tüm kullanıcılara hitap etmeye başlayan Apple’ın bu başarısı, muhtemelen daha uzun yıllar devam edecek. Aşağıda Steve Jobs’un ilk iPhone modelini tanıttığı videoyu izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0