İŞİD Mobil Uygulama Yaptı!

0
0
0
0
0
Mobil platformun ne denli önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu; terörist topluluk İŞİD, kendi mobil uygulamasını yaptı!
Mobil cihazlar özellikle son dönemlerde hayatlarımızın vaz geçilmezi konumuna gelmiş durumda. Tüm haberleri önemli gelişmeleri, mobil cihazların çoğalması ile aktiflikleri artan sosyal medya platformlarından öğrenir olduk.

Ancak durum her zaman pozitif yönde olmuyor. Son dönemde gerek ülkemiz içinde gerekse sınır bölgelerinde bulunan terörist oluşumlar, gün geçtikçe artmakta. Özellikle sosyal medya platformları, bu tarz durumlarda son derece tehlikeli zihniyete sahip insanların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor, yani bir nevi sosyal medya platformları üzerinden terör propagandası yapılıyor.

Şimdi ise, bizim bile ''yuuhh!'' dediğimiz bir olay ortaya çıktı. Sürekli olarak Facebook, Twitter, YouTube gibi platformlardan içerikleri ve paylaşımları silinen terör örgütü İŞİD, kendine mobil uygulama geliştirdi! Kullananlara haber içerikleri sunan İŞİD'in uygulaması, Android cihazlara yönelik. Kendini destekleyen, yani bir bağlamda ''potansiyel terörist''olan kişilere bölgedeki son gelişmeleri haber içeriği şeklinde sunan İŞİD'in uygulamasında radyo, video sekmesi ve fotoğraf bölümleri de mevcut.


                                    (Koyacak başka görsel bulamadım, bence bu iyi.)

Tabi bu uygulama Google Play'de falan bulunmuyor. Sadece Android cihazlar için geliştirilmiş uygulama, cihazlara dışarıdan yüklenebiliyor. Sosyal platformlarda etkisini devam ettirmek isteyen İŞİD, geçtiğimiz aylarda benzer bir proje için harekete geçmiş ve Facebook benzeri bir hizmet sunan 'Khalefabook' isimli siteyi kurmuştu. Tabi sitenin ömrü kısa sürmüştü.

Kaynak: IBTimes
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0