• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 9 Yaygınlaşma Hızında Android'e Fark Attı!

Işık Hızında Yaygınlaşan iOS 9, Android Marshmallow'a Fark Attı!

0
0
0
0
0
Yaklaşık 6 ay önce yayınlanan iOS 9, büyük bir hızla kullanıcılar tarafından benimsendi. Kısa sürede inanılmaz bir kullanım oranına ulaşan işletim sistemi bu alanda Android'e büyük bir fark attı.
Mobil işletim sistemlerinin birbirlerine karşı birçok avantajı ve dezavantajı var. Söz konusu olan yeni sürümün yaygınlaşma hızı olunca, iOS’un bu alanda Android’e karşı büyük bir üstünlüğü ortaya çıkıyor. Android kullanıcıları açısından kötü olan ise, bu üstünlük gün geçtikçe artıyor.

 iOS 9'un Yaygınlaşma Hızı Şaşırtıyor!

Bazı okuyucularımızın hatırlayacağı gibi, geçtiğimiz günlerde Android’in güncelleme hızının neredeyse kaplumbağa hızına düştüğünü konu alan buradaki haberi sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise rakip cephedeki duruma yönelik bir bilgiyi aktaracağız. 16 Eylül 2015 tarihinde yayınlanan iOS 9, yaklaşık 6 ay için neredeyse tüm iOS cihaz kullanıcılarına ulaşmayı başarmış durumda. Son duruma göre, iOS 9’un kullanım oranı yüzde 79’a ulaşmış.

 iOS'tan Android'e Büyük Fark

Bu oran bize gösteriyor ki, yeni iOS sürümü 6 ay içinde her 10 iOS cihaz kullanıcısından 8’i tarafından kullanılmaya başlanmış. Android cephesindeki oranlar ise iOS ile karşılaştırılabilecek düzeyde bile değil. 16 ay önce yayınlanan Android Lollipop sürümü sadece yüzde 36’lık bir paya sahip. En güncel sürüm olan Marshmallow’un 5 ay içinde ulaştığı pay ise yüzde 2. Bu rakamlar gösteriyor ki, çabuk güncelleme yapabilmek isteyenler için en doğru tercih iOS cihazlar. Android güncellemeleri için beklemek sizi rahatsız etmiyorsa tabii ki tercihinizi bu işletim sisteminden yana kullanabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0