• Anasayfa
  • Mobil
  • İspanyol Firma Funker, Windows 10 İşletim Sistemli Akıllı Telefonu W5.5 Pro’yu Duyurdu

İspanyol Firma Funker, Windows 10 İşletim Sistemli Akıllı Telefonu W5.5 Pro’yu Duyurdu

0
0
0
0
0
Adı sanı pek fazla duyulmayan yerel şirketler arasında yer alan İspanya merkezli Funker, Windows 10 işletim sistemli W5.5 Pro’yu duyurdu.
Açıkça söylemek gerekirse, Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows 10’u duyurmasının ardından her ülkeden bu işletim sistemini destekleyen akıllı telefon duyurularının oluk gibi akmasını bekliyorduk. Olaylar pek umduğumuz gibi gelişmedi fakat ‘akmasa da damlıyor’ diyebileceğimiz gelişmeler de olmuyor değil.

Avrupa genelinde çok fazla bilinirliği olmayan İspanyol şirketlerden Funker (Çin dışında yerel şirketlerin telefonları pek ucuz olmuyor, çok fazla bilinmemelerinin sebebi bu olabilir. bu olayla ilgili ayrıca bir makale yazmayı planlıyorum), Windows 10 mobil işletim sistemi destekli yeni akıllı telefonu W5.5 Pro’nun duyurusunu gerçekleştirdi.

Orta seviye özelliklerin olduğunu gördüğümüz telefonda 5.5 inç büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğünde ekran yer alıyor. 2 GB RAM ve genişletilebilir 16 GB dahili hafıza alanının bulunduğu model, gücünü 1.2GHz hızında çalışan Snapdragon 410 işlemciden alıyor. 13/5MP çözünürlüklerinde arka ve ön kameraya sahip olan W5.5 Pro’da 2600mAh büyüklüğünde batarya bulunuyor.Minimalist tasarımı ve su geçirmez özelliğiyle daha çok orta yaş grubuna hitap ettiğini düşündüğüm telefon, Funker’in resmi web adresinden 239 € karşılığında satın alınabiliyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0