​iTunes Yenileniyor

0
0
0
0
0
Apple geçtiğimiz WWDC etkinliğinde Mac kullanıcılarına yepyeni bir işletim sistemi duyurmuştu. Bu işletim sisteminin adının Yosemite olduğunu belirten Apple, aynı zamanda tamamen ücretsiz olacağını da belirtmişti. 
Apple geçtiğimiz WWDC etkinliğinde Mac kullanıcılarına yepyeni bir işletim sistemi duyurmuştu. Bu işletim sisteminin adının Yosemite olduğunu belirten Apple, aynı zamanda tamamen ücretsiz olacağını da belirtmişti. 
Şimdilik sadece beta sürümü yayında olan Yosemite, çok fazla yenilikle gelecek. Geçtiğimiz günlerde 4. beta sürümü yayınlanan sistemi yükleyenler, yepyeni bir iTunes ile karşılaştılar.

12.0 olarak geçen bu sürümde kullanıcıların en çok dikkatini çeken şey “logo” olmuştur. Zaten Apple hem Yosemite de hem de iOs  olmak üzere, tasarımsal anlamda oldukça sadeleşmeye gidiyor. Bu da hem daha rahat bir kullanım, hem de daha basit ara yüzlerle kafaların karışmamasını sağlıyor.

Bu minimal tasarım anlayışı iTunes üzerinde aradığımız film, müzik, dizi gibi şeyleri de daha kolay bulmamıza yarayacak. Yeni iTunes'ta bu kolaylık sol tarafta bulunan ikonlar sayesinde sağlanmaya çalışılmış. Dediğimiz gibi, şimdilik sadece beta sürümü olan Yosemite ile birlikte bu tarz değişiklikleri tam sürüm çıkana kadar daha çok göreceğiz gibi duruyor. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0