iWatch Ne Zaman Çıkacak?

1
0
0
0
0
iWatch Ne Zaman Çıkacak?
Apple'ın merakla beklenen akıllı saati iWatch, bildirilene göre biraz gecikecek. Sebebi ise Apple'ın üretim konusunda bazı sıkıntılar yaşıyor olması. Apple'ın mevcut teknolojisi iWatch'ın sorunlarını çözmeye yetmiyor!
Geçtiğimiz günlerde çalışanlarına mail atarak "2014 yılında Apple kullanıcılarının aşık olacağı cihazlar üreteğiz" diyen Apple CEO'su Tim Cook'un bu mesajının ardından teknoloji meraklıları hevesle gelecek olan lansman günlerini beklemeye başlamıştı.

Ne var ki; ilk akla gelen ürünlerden biri olan iWatch'ın üretiminde sıkıntılar çıktığı, bu nedenle de Apple'ın herhangi bir tarih veremediği söyleniyor. Habere göre iWatch için ideal bir tasarım ve kullanım peşinde olan Apple'ın öncelikli sorununu batarya oluşturuyor. Akıllı saatlerin en büyük sorunu ve günlük kullanımdan uzaklaşmalarına sebep olan her gün şarj etmek zorunda olma durumunu ortadan kaldırmayı hedefleyen Apple, henüz birkaç gün dayanacak bir batarya geliştirebilmiş görünmüyor. Bu nedenle de proje aksıyor.

Bir diğer sorun da iWatch'ta kullanılacak ekranın nasıl olacağı. Elindeki mevcut ekran teknolojilerini kullanmak istemeyen, yeni bir teknoloji peşinde koşan Apple henüz istediği ekranı da elde edebilmiş değil.

Bu sorunlar çözülür çözülmez üretim sürecine geçileceğinin müjdesini veren Tim Cook, Nike Fuelband'in tasarımcısı Ben Shaffer'ı da Apple bünyesine katarak iWatch konusunda ne kadar ısrarcı olduğunu göstermiş durumda.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0