iWatch UV Sensörü ile Gelebilir

1
1
0
0
0
iWatch UV Sensörü ile Gelebilir
Apple'ın bu sene içerisinde tanıtması beklenen akıllı saati iWatch hakkında yeni dedikodular yayınlandı. Bakalım teknoloji devi, iWatch ile birlikte devrim yaratabilecek mi?
Tüm firmaların son zamanlarda akıllı saatler üzerinde çalıştığı biliniyor. Şu an için pek alınabilir ürünler çıkmamasından şikayetçi olan kullanıcılar, Apple'ın iWatch isimli akıllı saatini merakla beklemekte.  
 
iWatch hakkında yeni söylentiler gelmeye devam ediyor. Daha çok fitness ve sağlık odaklı olacak akıllı saat, UV (Ultraviyole) sensörüne de sahip olabilir. Böylece kullanıcılar sahilde güneşlenirken ne kadar güneş ışığına maruz kaldığını görebilecek.  
 
Barclays'ın analizcisi Blayne Curtis'in iddiasına göre bu teknoloji daha çok hassas bir cilde sahip olan kişilere yardım edecek. Ayrıca oksijen, nabız, adım gibi ölçümlerde bulunabilecek saatin bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.  
 
Geçtiğimiz aylarda Sano İntelligence adlı firmada, vücut ısısını ve EKG'yi ölçen tek kullanımlık, üzerinde mikro iğneler bulunan yapışkan bant üzerinde çalışan Vital Connect'in AR-GE başkan yardımcısı Ravi Narasimhan Apple'a geçmişti.  
 
Economic Dailey News'ta yer alan habere göre Apple, 2014'te 65 milyon birimlik bir sevkiyat yapmaya hazırlanıyor. Şu an için hiçbir bilginin doğruluk payı olmasa da, yaşanan gelişmeler kullanıcıları heyecanlandırmaya yetiyor. Bakalım WWDC 2014'te akıllı saatleri görebilecek miyiz?
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0