İyi Ki Doğdun Steve Jobs!

1
1
0
0
0
Apple'ın efsanevi kurucusu Steve Jobs 4 yıl önce aramızdan ayrılmış ve teknolojide çığır açan insanlardan biri de hayata gözlerini yummuştu. Eğer Jobs bugün yaşıyor olsaydı tam 60 yaşına basacaktı.
Günümüz teknolojilerinde birçok önemli değişiklikler yaşandı. Daha önce filmlerde gördüğümüzde "Yok canım daha neler" dediğimiz birçok teknolojiyi şu anda kullanmaktayız. Fakat belki de bunların en yoğun olarak kullanılanı ise dokunmatik akıllı telefonlar.

Benim fikrime göre iPhone'un bu kadar ünlü olmasının ve her sene birkaç yenilik ile hala küresel çapta bu kadar tutulmasının sebebi olan Steve Jobs, 9 Ocak 2007  tarihinde tanıttığı o zaman için geleceğin telefonu, yani ilk iPhone modeliyle bir lansman gerçekleştirmişti. 2007 yılında tamamen dokunmatik bir ekrana sahip, internete giren, mail atan bir telefona sahip bir cihaz ile çıkagelen Jobs, mobil teknolojide bir devrim yaratmıştı.
 


Tabiki en bilinen Apple cihazı bu olsa da diğer bir yanda da Macintosh diye bir diğer efsaneyi de doğuran Jobs ve arkadaşları özellikle 1984 adlı romandan esinlendikleri ve o zamanın tekelleşen bilgisayar firması olan IBM'e tokat niteliğindeki reklamıyla büyük bir fark yaratarak farkını ortaya koyabilmişti.
 


Bunların dışında da birçok başarısı olan firmanın birçok otorite tarafından bugüne bu kadar güçlü bir şekilde gelebilmesinin tek nedeni olan Steve Jobs, tüm dünyada örnek bir yönetici profili çizen nadir insanlardan biri haline geldi.

Daha sonrasında 2004 yılında pankreas kanserine yakalanan efsane, 24 Şubat 1955'te gözlerini açtığı hayatına 5 Ekim 2011 tarihinde veda etti.Ölümünden sonra bayrağı devralan Tim Cook, yaptığı bazı radikal değişimlerle "Steve Jobs gibi olamayacak" vb yorumlar ile karşılaşarak ağır eleştiriler almıştı. Apple dünyasında gerek fanları gerekse Apple ürünlerine antipatik olanlar tarafından da çok sevilen Steve Jobs, birçok kişi tarafından da örnek alınmaya devam ediyor.

Şimdi ise eğer Steve Jobs aramızda olsaydı, tam 60 yaşına girecekti. Şimdiki Apple CEO'su olan Tim Cook ise bu yaş gününü bir tweet atarak hatırladı.
 
Steve Jobs'a ait “Harika bir iş yapmanın tek yoluysa, yaptığınız işi sevmektir.” sözleriyle 60. yaş gününü hatırlatan Cook, sade bir şekilde eski dostu ve patronunu anmış oldu.

Biz de Webtekno olarak Steve Jobs'un bir üzüntü eşliğinde doğum gününü kutluyoruz. İyi ki doğdun Jobs!
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0