• Anasayfa
  • Mobil
  • Japonya'daki Galaxy S6 ve S6 Edge'lerde Samsung Logosu Yok

Japonya'daki Galaxy S6 ve S6 Edge'lerde Samsung Logosu Yok

0
0
0
0
0
Japonya'da satışa çıkarılacak olan Galaxy S6 ve S6 Edge için farklı bir satış politikası izleyen Samsung, bu telefonlara kendi logosunu basmayacak.

Samsung'un ürettiği telefonlar, Japonya’da bu zamana kadar tüm akıllı telefonlar arasında sadece yüzde 5’lik bir pazara sahip. Anlaşılacağı üzere Japon kullanıcılar, Samsung markasının çokta hastası değil. Daha çok tercihlerini Apple’ın iPhone’ları yönünde kullanan Japanlar, akıllı telefon pazarının yüzde 40’ını Apple'ın oluşturmasını sağlıyor.

Korea Herald’ın haberine göre, Japonya’da satışa çıkacak olan Galaxy S6 ve S6 Edge’de Samsung logosu bulunmayacak. 

Zaten şimdiden dünyanın bir çok yerinde satışa açık olan Galaxy logolu telefonlar, Japon kullanıcılar için tek seçenek olacak gibi gözüküyor. Samsung logosu yerine bazı telefonlarda telefon operatörlerinin logosu olacak.

Samsung bu hareketiyle Japonya’da ki S6 ve S6 Edge satışlarını arttırmayı hedefliyor. Bu tatik işe yaramasa bile Samsung, global olarak kendi satış rekoru kırmak istiyor. Bu nedenle bir çok ülkede farklı stratejilerle satış yapıyor. Uzun süre önce duyulan bir haberde Samsung, toplamda 70 milyon S6 ve S6 Edge satmayı hedeflediğini belirtmişti.


Kaynak: PhoneArena

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0